Jak "zwolennicy" Tomasza Latochy wpadli w sondażowe sidła
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 19 września 2018 13:26

plakatt3Internetowe sondaże (przynajmniej większość z nich) trzeba traktować z przymrużeniem oka. Nasza redakcja także postanowiła „zabawić" się  w sondaż, ale nie tyle po to by sprawdzić faktyczne poparcie dla trzech kandydatów na fotel burmistrza Brzeska, ale żeby „obnażyć" niewiarygodność większości tego typu badań. Zwłaszcza na poziomie lokalnym. Udało się! Szybko złapaliśmy w sidła liczną(?) grupę rzekomych mieszkańców, którzy w ciągu godziny, powiększyli dorobek jednego z kandydatów o kilkaset głosów. Inni klikali bez opamiętania, używając bramek PROXY. Każdy, kto cokolwiek zna się na Internecie wie, że w ten sposób próbują ukryć się Ci, którzy nie chcą, by jakieś IP zostało namierzone i zidentyfikowane. Ale byli i tacy, którzy be opamiętania „nabijali głosy" z jednego adresu IP, tak jakby przy urnie wyborczej dostali po kilkadziesiąt kart do głosowania. W ten sposób wspierali Tomasza Latochę. Czy kandydat na burmistrza wiedział o tych praktykach? Napisaliśmy do niego, ale nie odpisał. Nie miał czasu, a może nie chciał?

Dzisiaj wiemy jedno: przedwyborcze sondaże internetowe, organizowane przez większość redakcji, mijają się z celem. Także te, lokalne oragnizowane przez miejscowe, brzeskie portale internetowe, z których wynika, że poparcie dla niektórych jest na poziomie poparcia podczas glosowania w Polsce Ludowej. Ale to już przerabialiśmy i nie najlepiej jako naród i państwo na tym wyszliśmy...

A może się jednak mylimy, może tak jest faktycznie. Mamy wiec inny sposób na sprawdzenie tego: niech zwolennicy Tomasza Latochy (i nie tylko jego) wezmą udział w naszej sondzie esmesowej, którą w tej sytuacji zamierzamy zorganizować w październiku. Wysyłając esmesa, z kodem swego faworyta, sprawdzimy jakie jest rzeczywiste, poparcie poszczególnych kandydatów. Esemes premium – będzie sprawdzianem nie tyle poparcia i popularności, ale... udowodni czy ktoś rzeczywiście za tymi sondami stoi czy nie.  Jeśli się mylimy i faktyczne poparcie dla jakiegoś kandydata jest takie spore, to dobrze. Skorzystają na tym dzieci, bowiem postanowiliśmy – że cały dochód przekażemy na Dom Dziecka w Jasieniu, w gminie Brzesko.

Zatem komórki proszę „naoliwić":  niebawem zaczynamy prawdziwą, obiektywną sondę...

(pr)


Komentarze (9)

Pseudonim : kuku 19 wrzesień 2018 11:42
haha, ale latoche zaorali.
Pseudonim : kamil 19 wrzesień 2018 11:59
oplulem monitor jak zobaczylem ten plakat
Pseudonim : Bajkonur 21 wrzesień 2018 19:26
Denerwuje mnie ten Latocha i ci jego przyboczni. Kandydując jednocześnie na radnego i burmistrza właśnie pokazał jakie kruche to poparcie ma. No i pokazał przy okazji swoje przywiązanie do ciepłej posadki nazywając to "dalszym służeniem mieszkańcom".
Pseudonim : Bajkonur 12 październik 2018 19:47
Komitet Brzesko OdNowa widzę że przeszedł elektroniczny lifting. Wyretuszowali się do plakatów, odjęli sobie po parę kilogramów. NIE GŁOSUJE NA NICH.
Pseudonim : Kukiziak 23 październik 2018 12:31
Tekst tego artykułu skłonił mnie do opisania zdarzenia którego byłem świadkiem. W piątkowy wieczór tuż przed zamknięciem sklepu w Wokowicach przyjechało dwóch panów i bez uzgodnienia z obsługą sklepu zgarnęli ulotki wyborcze i wyrzucili do stojącego nieopodal kosza na śmieci. Wyłożyli jednocześnie dużą ilość przywiezionych przez siebie. Okazało się że były to ulotki Pana Tomasza Latochy. Jeżeli obsługa nie wyjęła z kosza wyrzuconych ulotek to po zapadnięciu ciszy wyborczej do pobrania były tylko i wyłącznie ulotki Pana Latochy. Jeżeli takie standardy panują w tym komitecie już na starcie to aż strach pomyśleć jakie przewały były by udziałem Brzeska za kadencji Pana Latochy. Myślę że cała akcja jest zarejestrowana na sklepowym monitoringu. to tak dla tych którzy "z urzędu" chciali by sprawdzić wiarygodność tego opisu ....
Pseudonim : soczito 24 październik 2018 06:19
Latocha posmakował życia na wysokim poziomie (290 tysiaków rocznego wynagrodzenia z MARR) i koniecznie chce ten standard utrzymać. Moim marzeniem jest żeby utopił kasę w kampanię i nic z tego nie miał a żeby wygrał Pater. Jeśli jednak wygra Latocha to myślę że ludzie tego pożałują prędko. Kampania trwa więc jak widzisz, że makulatura od Latochy zalega w tym sklepie to weź wyrzuć do kubła na śmieci.
Pseudonim : Olo 24 październik 2018 07:18
Dlaczego nie wystawiono na burmistrza pewniaka takiego jak Pani Justyna Wojtowicz-Woda . Tylko Pana którego nikt niezna ?
Pseudonim : Kapuśniaczek 24 październik 2018 12:32
Jeśli Czesiek Kwaśniok ogłasza, że to on namaścił Latochę na burmistrza Brzeska, to jestem spokojny o wynik drugiej tury. Przecież czego ten zwierz polityczny się dotknie, to zepsuje :)
Pseudonim : Stefan 26 październik 2018 07:52
Obawiam się kto będzie rządził Brzeskiem, p.Latocha że świtą z PSL, Nowoczesną oraz Kod-em - dramat gorszego wyboru już nie ma. Brzesko będzie zapyziałą dziurą jak do tej pory. Sejmik ma PiS więc przy tym wyborze można zapomnieć o rozwoju a patrzeć można tylko ludzie z PSL będą osadzanina stanowiskach w Brzesku. Stanowcze Nie!!! Mój głos dostaje Sławomir Pater!

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .