Dębno. Pomogło Ministerstwo Sportu
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 16 września 2018 22:27

Niewiele gmin w Polsce tak zabiega o rozwój bazy sportowej jak gmina Dębno. I trudno się dziwić skoro gmina, z dotacji rządowej, wyremontowała trzy boiska i wybuduje najnowocześniejsza halę widowiskowo – sportową nie tylko w powiecie brzeskim, ale całym regionie tarnowskim.  Boiska przy szkołach w Woli Dębińskiej, Niedźwiedzy, Łoniowej oraz Jaworsku zostały przebudowane. Wykonawcą inwestycji była firma GREENSPORT z siedzibą w Katowicach. W ramach przeprowadzonych prac położona została nowa nawierzchnia sportowa z poliuretanowego podłoża, która spełnia standardy bezpieczeństwa i jest przystosowana do użytku przez osoby niepełnosprawne.

 Zamontowano niezbędne wyposażenie sportowe umożliwiające rozgrywanie gier zespołowych, takich jak koszykówka, siatkówka, tenis ziemny, czy też piłka nożna oraz piłka ręczna. Dodatkowo za boiskami zamontowane zostały piłkochwyty, czyli konstrukcje z zawieszaną siatką, która służy do zatrzymywania piłek, co pozwala na komfortowe korzystanie z obiektów. Zadanie było współfinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2017. Całkowity koszt inwestycji wynosi ok. 800 tysięcy złotych. – Prace przebiegły bardzo sprawnie, a panu ministrowi Witoldowi Bańce dziękuję nie tylko za środki, ale i ciepłe słowo – mówi naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .