WYBORY. Gmina Brzesko. Kolejny kandydat na burmistrza?
WYDARZENIA - WYBORY 2019
środa, 12 września 2018 22:10

Krzysztof Ojczyk, Bogusław Babicz, Barbara Borowiecka oraz Jarosław Sorys – to tylko niektóre z wielu nazwisk – kandydatów na radnych z niezależnego komitetu wyborczego wyborców. Na razie nie wiadomo czy z tego grona poznamy nazwisko kandydata na burmistrza. – Ostateczna decyzja nie zapadła. W zasadzie skompletowaliśmy już listy wyborcze. Teraz czeka nas rejestracja, potem przygotowanie dobrego programu dla miasta. Nie będziemy wystawiali kandydatów na radnych Powiatu Brzeskiego. W przyszłym tygodniu zapadnie decyzja czy wystawimy swojego kandydata na burmistrza czy nie. Wiele osób uważa, że powinna pojawić się kolejna osoba, by dać mieszkańcom wybór – mówił przed momentem, w rozmowie z nasza redakcją, Krzysztof Ojczyk.

Część kandydatów na radnych to osoby, które do tej pory zasiadały w Radzie Miejskiej w Brzesku z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Czy kandydowanie ich z niezależnego komitetu oznacza rozłam w brzeskiej prawicy? Krzysztof Ojczyk tak sprawy nie chce jednak stawiać. – Na tym etapie nie chcę mówić o przyczynach naszego „rozstania”. Niech wyborcy rozstrzygną, która wizja rozwoju miasta jest lepsza – mówi.

Niewykluczone, że to właśnie Krzysztof Ojczyk będzie kandydatem tego obozu w walce o burmistrzowski fotel. Zdaniem sympatyków tego komitetu, bardziej prawdopodobny jest jednak start Jarosław Sorysa. Szkopuł w tym, że sołtys Jadownik nie wie: czy startować jako lider z komitetu Ojczyka, czy przyjąć „gorsze” miejsce na liście PiS. Wykluczyć nie można też, że ten komitet poprzez Grzegorza Wawrykę.

Do tej pory, start na burmistrza w gminie Brzesko zadeklarowało czterech kandydatów: Grzegorz Wawryka, Sławomir Pater, Mirosław Wiśniowski, który, wbrew pojawiającym się spekulacjom medialnym, na chwilę obecną nie zamierza rezygnować ze startu, oraz Tomasz Latocha.

(mir)


Komentarze (6)

Pseudonim : tank 12 wrzesień 2018 20:41
To kolejna świetna informacja dla Brzeska. Ojczyk był w radzie miasta tylko dzięki liście z której startował. A nie była to jego lista, tylko umoczył boga ducha winnych ludzi. Startując teraz z własnej jest pewne, że już więcej tego człowieka nie zobaczymy na sesji rady. Można zobaczyć ile głosów zebrała jego lista 4 lata temu, którą sam sklecił i firmował swoim nazwiskiem. Panie Ojczyk, za pięć lat znów będą wybory i wówczas będzie mógł się do kogoś "dokleić" ( tylko kto to zniesie ). Żal mi Pani Borowieckiej bo to porządna radna, a dała się wmieszać w ten humbug, który już dzisiaj bardzo żałuje. Pani Basiu czas jeszcze z honorem się wycofać.
Pseudonim : d 13 wrzesień 2018 08:20
Ojczyk Ojczykiem, ale Sorys z Jadownik to Wawryki bardzo niedobra wiadomosc
Pseudonim : K.Ojczyk 13 wrzesień 2018 23:33
Szanowny internauto, myślę, że nie potrzebna ta cała złość. Życzę ci, abyś wystartował i wygrał je, a ja będę kibicował każdemu, kto dobrze chce dla naszego miasta. I jeszcze jedno po wielu latach pracy w samorządzie nauczyłem się, że mieszkańcy głosują na ludzi, a nie na szyldy partyjne. Pzdr. K.Ojczyk
Pseudonim : zofia 15 wrzesień 2018 07:26
Żal mi Latochy. Przykleił się do wiecznych przegranych i próbuje robić dobrą minę do złej gry. Dobrze wie, że po tłustych latach zasiadania, z ramienia PSL, w spółkach samorządowych i zarabiania olbrzymich pieniędzy( jak na swoje możliwości ), przychodzą chude lata, w który trzeba będzie zakasać rękawy, zacisnąć pasa i wziąć się do jakieś roboty. Co gorsza, wypuszczony przez Cześków, Mirków i innych niespełnionych działaczy wielopartyjnych, trzeba będzie wydać kilkadziesiąt tysięcy złotych na kampanię wyborczą, aby wogóle zaistnieć w Brzesku, i co najgorsze przegrać z kretesem. I po co to Panu, Panie Tomaszu? Nie lepiej pomyśleć o rodzinie i zarobione pieniądze wydać na nią.
Pseudonim : Zofia odp 16 wrzesień 2018 18:33
Hahah Pani Zosiu,Grzesiu, Krzysiu, Sławku czy jak Ty tam masz na imie. Latoche ludzie poznali jako fachowca od zarzadania i nie pomoze wycie lokalnych koryciarzy on poprostu te wybory wygra :)
Pseudonim : Łukasz 17 wrzesień 2018 14:09
Ooooo słychać kwik brzeskich koryciarzy hahaha jedni kwiczą inni jedną nogą już za burtą, w nosie mają przegranego Wawryke i PiS

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .