Mokrzyska. Piknik z wojskiem w tle
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 12 września 2018 00:00

Piknik wojskowy, organizowany od kilku lat w Mokrzyskach, koło Brzeska, gromadzi rzesze publiczności. W ogromnej mierze jest to zasługa żołnierzy z 1. batalionu czołgów z Żurawicy. Pomysłodawcą pikniku był poprzedni sołtys Mokrzysk Marek Kośmider, a teraz kontynuuje go sołtys Stanisław Pacura. Dodajmy, że organizatoraami konceryu byli: Stowarzyszeniem Społeczno- Kulturalnym Wsi Mokrzyska, Kołem Gospodyń Wiejskich, prezesem LKS Strażak Mokrzyska Józefem Wodą  i nieocenionymi paniami Iwoną Tomasik oraz Jadwigą Brzózką i Agnieszką Lewandowską. Ze względu na wyjazd na poligon na pikniku nie było czołgu ani wozów bojowych. Na stoiskach czołgiści zaprezentowali  broń krótką, kałasznikowy oraz rg-ppanc. Była wystawa fotograficzna sprzętu, jakim dysponują czołgiści, foldery i albumy poświęcone Wojsku Polskiemu. Każdy chętny mógł sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na przygotowanej przez żołnierzy strzelnicy. Oczywiście broń była jak najprawdziwsza ( KBK-AK), tylko amunicją były plastikowe kulki.

W trakcie pikniku burmistrz Grzegorz Wawryka, sołtys Stanislaw Pacura, dyrektor szkoły Marek Kossoń, radny Jerzy Gawiak oraz por. Adam Burak z żołnierzami zapalili znicze i złożyli kwiaty i na grobie patrona batalionu pułkownika Józefa Koczwary. W trakcie pikniku na boisku LKS Strażak Mokrzyska rozegrano mecze piłkarskie. Jako pierwsi w szranki stanęli młodzicy  z tarnowskiej I ligi. Drużyna AP Champions Brzesko-Strażak zmierzyła się z Tarnovią Tarnów. Mecz obfitował w wiele znakomitych akcji i zakończył się zwycięstwem gospodarzy 5:0. Następnie na boisko wybiegli najmłodsi adepci piłki nożnej  i pod okiem  trenerów Strażaka oraz Akademii Piłkarskiej rozegrali mecze turniejowe. Spora liczba kibiców przyszła na V-ligowy mecz Strażaka Mokrzyska z zespołem GOSiR Rzezawa. Mimo kilku wyśmienitych sytuacji dla drużyny gospodarzy spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Na wszystkich przybyłych na piknik czekała znakomita grochówka wojskowa oraz bigos,  a sobotnie spotkanie z czołgistami w Mokrzyskach zwieńczył festyn sołecki.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

jww powMateriał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .