Lewniowa. Artur Seniuk w prestiżowym gronie
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 21 sierpnia 2018 09:21

Bardzo sprawni organizatorzy oraz dobrzy gospodarze – tak w skrócie można opisać sołtysów wyróżnionych podczas konkursu „Najlepszy Sołtys Małopolski 2017”. W tym zaszczytnym gronie znalazł się gospodarz wsi Lewniowa – Artur Seniuk. Konkurs na Najlepszego Sołtysa Małopolski organizuje od 1999 roku Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów. O zwycięstwie w konkursie decyduje ocena pracy sołtysa, w tym: inwestycje zrealizowane w sołectwie z inicjatywy sołtysa, współpraca z samorządem gminnym i mieszkańcami oraz inicjatywy lokalne podjęte i realizowane przez sołtysa, w tym przedsięwzięcia kulturalne i promocyjne.


Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 4 sierpnia w sołectwie Brzezinka, z którego pochodził ubiegłoroczny laureat konkursu. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego.

Artur Seniuk – gospodarz wsi Lewniowa odebrał z rąk marszałka Jacka Krupy czek w wysokości 10 tys. zł do wykorzystania zgodnie z potrzebami sołectwa. Obok sołtysa z naszej Gminy na podium stanęli Józef Franczyk – włodarz Melsztyna (I miejsce) oraz Grzegorz Sienkiewicz – sołtys Lipnicy Murowanej (II miejsce). Wyróżnienie w konkursie oraz czek Wójta Gminy Gnojnik otrzymał również sołtys wsi Biesiadki – Ryszard Machał. Doskonale wiemy, że dobry sołtys to przede wszystkim doskonały organizator. Podejmując inicjatywy w swoich małych ojczyznach nie tylko rozbudza aktywność lokalnej społeczności, ale przede wszystkim sprawia, że mieszkańcy mają poczucie przynależności do wspólnoty w której żyją. Gratuluję tegorocznemu laureatowi – Józefowi Franczykowi, którego dobra energia już od ponad 30 lat emanuje na całe sołectwo – mówił marszałek Jacek Krupa.
Wszyscy tegoroczni laureaci to inicjatorzy wielu lokalnych projektów: społecznych, kulturalnych czy promocyjnych. To gospodarze, którzy nie tylko cieszą się dobrą opinią, ale co ważne jednoczą wokół siebie ludzi, chętnie współpracują z mieszkańcami i wsłuchują się w ich potrzeby i problemy. – To dla mnie wielkie wyróżnienie, ale traktuje Go jako wyróżnienie dla całej naszej wiejskiej społeczności. Bez członków Rady Sołeckiej, społeczności szkolnej i strażackiej, bez działań stowarzyszenia, które działa w Lewniowej czy aktywności nas wszystkich - mieszkańców Lewniowej nie byłoby tej nagrody. Za to chcę wszystkim podziękować. Słowa podziękowania i uznania kieruję w stronę wójta Sławomira Paterka i radnych Rady Gminy. Ta współpraca układa się wzorowo – ocenia Artur Seniuk. Wójt Sławomir Paterek podkreśla, że bardzo sobie ceni współpracę z sołtysem Seniukiem. Podkreśla jego wielki wkład i zaangażowanie. – Korzystając z okazji pragnę podziękować wszystkim sołtysom z naszej gminy – mówi naszej redakcji wójt Paterek.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr042019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .