Reklama
Gmina Czchów: Ponad dwa miliony w sieci wodociągowej i kanalizacji
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 04 października 2018 00:00

Ponad 2.1 miliona złotych będzie kosztowała rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w gminie Czchów. – Jest to kolejny etap prac, który sfinansujemy miedzy innymi poprzez pozyskanie preferencyjnej pożyczki – mówi naszej redakcji Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

Niedawno w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie została podpisana umowa pożyczki z Gminą Czchów na realizację projektu pn.: „Budowa sieci wodociągowej w msc. Tworkowa i Jurków oraz kanalizacji sanitarnej w msc. Czchów, Domosławice, Biskupice Melsztyńskie, Złota i Tworkowa w Gminie Czchów”, w kwocie do 1 712 068,66 zł. Koszt całkowity realizacji zadania wynosi 2 105 844,46 zł. Przedmiotem zadania jest wybudowanie sieci kanalizacyjnej, do której zostanie podłączonych 106 gospodarstw domowych, co umożliwi odprowadzenie ścieków w ilości 23 214 m³/rok do oczyszczalni ścieków oraz wybudowanie sieci wodociągowej, do której podłączonych zostanie 13 gospodarstw domowych. Realizacja zadania wpłynie na poprawę warunków środowiska poprzez eliminowanie źródeł zanieczyszczenia oraz na uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy. – Jestem przekonany, że prace będą przebiegały sprawnie – dodaje burmistrz Chudoba.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

wyb1belka2019

2019aktwyb

2019kalendarzwyb

2019prezentacjakandydatow

prdoz2019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .