Za nami Powiatowy Konkurs Historyczny „Kazimierz Wielki i jego czasy”
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 30 lipca 2018 12:09

Kolejna edycja konkursu „Kazimierz Wielki i jego czasy” za nami. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań historycznych, kształtowanie  obywatelskiej postawy młodych ludzi oraz upowszechnienie wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego czasach.

Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem , co przełożyło się na  statystki uczestnictwa.Udział w zmaganiach to świetna okazja do zgłębienia wiedzy, odkrycia nowych pasji, a także zdobycia cennych nagród. W etapie szkolnym tego konkursu wzięło udział 268. uczniów szkół podstawowych, gimnazjum i szkół średnich ze wszystkich gmin powiatu brzeskiego. W tym roku w konkursie wzięło udział 6 szkół, które dotąd nie brały udziału w tym konkursie. Do finału zakwalifikowało się 87. uczniów szkół podstawowych, 18. uczniów gimnazjum i 11. uczniów szkół średnich. Test etapu finałowego wyłonił najlepszych znawców czasów Kazimierza Wielkiego. Spośród uczniów szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęły  ex aequo Gabriela Świerczek z  PSP Domosławic i Karolina Hebda z PSP nr 3 w Brzesku, miejsce drugie Rąpała Maria z PSP Biesiadki i Igor Średniawa z PSP Złota,  miejsce trzecie wywalczył Adam Hebda z PSP Biesiadki.
W kategorii klas gimnazjalnych  najlepsi okazali się uczniowie z Domosławic. Pierwsze miejsce zdobył Jakub Migdał, drugie ex aequo Anna Pawlik i Klaudia Talarek, a  miejsce trzecie Patrycja Barwiołek z Tymowej.  Ze względu na minimalne  różnice punktowe nagrodzono również uczniów, którzy uplasowali się na miejscu czwartym: Aleksandrę Motak z Wojakowej, Annę Reczyńską  z Czchowa i Julię Gnylę ze Złotej. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze trzy miejsca przypadły uczniom ZSP w Czchowie.  Zwyciężyła Kinga Motak, miejsce drugie przypadło Józefie Marecik, a miejsce trzecie Samuelowi Długoszowi. Gratulujemy wiedzy i zaangażowania przede wszystkim zwycięzcom, również wszystkim, którzy wzięli udział w Konkursie i nauczycielom, którzy przygotowali uczniów promując wydarzenie oraz przekazując swoją wiedzę historyczną.
Organizatorami Konkursu byli: Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej, Zespół Szkół i Przedszkola w Złotej, Gmina Czchów oraz Starostwo Powiatowe w Brzesku. Rozpoczęcia dokonał radny powiatowy i sekretarz gminy Czchów Jarosław Gurgul wraz z Prezes Stowarzyszenia, Dyrektor MOKSiR Elżbietą Ogielą oraz Dyrektor ZSiP w Złotej Bogusławą Jurkiewicz, natomiast podsumowanie wraz z wręczeniem nagród i dyplomów odbyło się z udziałem Zastępcy Burmistrza Czchowa Tadeusza Płachty.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .