Gmina Czchów: Praca wre na Grodzisku i drogach gminnych
WYDARZENIA - Czchów
poniedziałek, 30 lipca 2018 12:07

Można śmiało powiedzieć, że czerwiec to też miesiąc pełen zmian inwestycyjnych. Na wzgórzu zamkowym w Czchowie oraz na Grodzisku trwają prace budowlane, o których na bieżąco informujemy.

Przypomnijmy o projekcie: aranżacja wzgórza zamkowego i budowa oferty turystycznej "Na szlaku militarno-historycznym". Pozwoli on odbudować część Grodziska i wyposażyć go w ciekawe eksponaty wojskowo – militarne z różnych epok. Ważne, w sezonie turystycznym 2018 wzgórze zamkowe w Czchowie z basztą i wyjściem widokowym - nie będzie czynne! Prace potrwają do późnej jesieni. Pogoda dopisuje, a gmina się zmienia. Trwają prace budowlane na drogach gminnych, wykonywane są oświetlenia uliczne, został wyburzony w rynku budynek po byłej Restauracji "Basztowej", jest pomysł na wykorzystanie tego miejsca w centrum miasteczka. Została też zakończona przebudowa drogi na Równię w Jurkowie - poszerzono i wykonano nową nawierzchnię asfaltową z ponad kilometrowym chodnikiem oraz nowymi wjazdami na posesje. Teraz dojazd do Kąpieliska "Chorwacja" będzie dużo bezpieczniejszy i wygodny.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr0602019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .