Gmina Dębno: Szkolenia dla nauczycieli
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 05 sierpnia 2018 01:00

W ramach projektu „Szkoła przyszłości 2.0 – rozwój i modernizacja szkół gminy Dębno” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 w 6 szkołach z terenu gminy Dębno zorganizowane zostały szkolenia dotyczące wykorzystania technologii komunikacyjno-informacyjnych.

Udział w nich wzięło 74 nauczycieli. Głównym celem szkolenia było nabycie wiedzy i kompetencji do efektywnego wykorzystania zakupionego w ramach projektu sprzętu w szkole. Nauczyciele poznali m.in.: trendy w nowoczesnej edukacji, modele i metody nauczania na bazie TIK, efektywne wykorzystanie tablic multimedialnych oraz przykłady dobrych praktyk.  –To nie tylko inwestycja w sprzęt, ale rozwój naszej kadry pedagogów. Nie wystarczy tylko kupić dobrej jakości komputery, ale najważniejsze jest późniejsze ich użytkowanie. Szkolenia miały pozwolić na efektywne wykorzystanie nowego sprzętu komputerowego przez nauczycieli w trakcie zajęć z uczniami, tak aby lekcje były ciekawe, rozwijające dla uczniów, pozwalające przyswoić w atrakcyjny sposób wiedzę z zakresu technologii komunikacyjno – informacyjnej. Oświata, szeroko rozumiana, jest jednym z priorytetów działania gminy – wyjaśnia wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .