Brzesko: Święto patrona miasta
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 23 lipca 2018 13:27

Znakomite koncerty, świetna zabawa, konkursy dla dzieci i dorosłych towarzyszyły piknikowi organizowanemu przez burmistrza Grzegorza Wawrykę i proboszcza parafii św. Jakuba Józefa Drabika w ramach obchodów święta patrona Brzeska.

Niedzielne popołudnie upłynęło pod znakiem dobrej muzyki, na scenie prezentował się kilkuosobowy zespół Sursum Corda w składzie Jędrzej Rosa – wokal, Sara Widła – wokal, Daria Nalepa – wokal, Magdalena Raczyńska – wokal, Małgorzata Nawrot – wokal i gitara i Michał Bobak – cajun. Młodzi artyści wykonywali piosenki religijne przeplatane cytatami z Pisma Świętego.

Gwiazdą pikniku był zespół niemaGOtu, który jest autorem hymnu Światowych Dni Młodzieży 2016 „Błogosławieni miłosierni”. Stały skład zespołu tworzą Jakub Blycharz – twórca tekstów i muzyki, Aleksandra Maciejewska –wokal, Maria Pękała - piano, Szymon Pawluś - gitara, Bartłomiej Krawczyk -gitara basowa, Jakub Chmura – perkusja. Podczas koncertu band wystąpił z towarzyszeniem 10-osobowego chóru. Zespół ma już swoją wierną publiczność, wydał kilka płyt, koncertuje w całym kraju.

Przez całe popołudnie ogromną popularnością cieszyły się konkursy plastyczne dla dzieci, których było kilka do wyboru. W jednym z nich, zatytułowanym „Ja i moja rodzina” dzieci rysowały kredą na chodniku, prace zaskakiwały pomysłowością i kompozycją. Najmłodsi uczestnicy pikniku próbowali swoich sił w konkursie „Skarby gminy Brzesko”, a tematem przeznaczonym dla miłośników rysowania węglem był „Święty Jakub oczami dziecka”. W konkursie „Ja i moja rodzina” zwycięzcami zostali Daria Szydłowska, Dawid Serwatka, Julia Kura, Gabrysia Golonka i Nikodem Golonka, wyróżnienia otrzymali Tosia Marcinek i Kuba Łabno. Konkurs „Święty Jakub oczami dziecka” wygrali Agnieszka Stich, Julia Wójcik, Emilka Serwatka, Lena Łabno i Julia Chrabąszcz. W konkursie „Skarby gminy Brzesko”, który przeznaczony był dla dzieci do lat ośmiu wygrali Aleksandra Zdybel, Ludmiła Kurtyka, Lucia Konning, Julia Rojkowicz i Ksawery Zapiór.

Kilkudziesięciu dorosłych uczestników pikniku stanęło w szranki konkursu wiedzy o gminie Brzesko, parafii i jej patronie. I miejsce zajął Łukasz Łabno, nagrodą był tablet ufundowany przez burmistrza Brzeska, II miejsce Marta Łabno, III Mateusz Franczyk, IV Klaudia Golonka i V Agata Bartnicka.

Wszyscy uczestnicy pikniku mogli degustować ufundowany przez burmistrza znakomity galicyjski żurek, a dzieci do woli mogły bawić się na bezpłatnych dmuchańcach, animatorzy prowadzili dla najmłodszych gry i zabawy.

Sponsorami pikniku jakubowego byli burmistrz Grzegorz Wawryka, vouchery ufundowały restauracje August, Galicyjska, Szyszkarnia, Karczma Rzym i Malinowy Chruśniak, bilety wstępu na basen i do kręgielni przekazał Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji, talony na desery lodowe ufundowała firma Fra-Mare. 

Święto patrona miasta potrwa do najbliższej środy. Dzisiaj (23 lipca), o godzinie 18.30 w kościele NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Ap. odbędzie się koncert organowy „Świętemu Jakubowi w darze”. W najbliższą środę 25 lipca w brzeskiej farze trwać będzie odpust parafialny. Msze odprawione będą o 6.00, 7.30, 9.00, 15.30, suma odpustowa połączona z procesją z relikwiami św. Jakuba odbędzie się o godz. 18.00, kazanie wygłosi ks. Tomasz Kaczor „Caminowicz”.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .