Gnojnik. Rozpoczyna się największa w dziejach gminy inwestycja
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 24 maja 2018 01:00

To mozolny, trudny, czasochłonny okres: rozpoczął się bowiem etap prac projektowych związanych z rozbudową sieci wodno – kanalizacyjnej w gminie Gnojnik. – Jestem przekonany, że przez ten etap przejdziemy szybko i w miarę sprawnie – podkreśla wójt Sławomir Paterek. Dzięki pozyskanym dotacjom oraz środkom budżetowym w łącznej wysokości 21,4 miliona złotych powstaną kolejne kilometry sieci oraz zmodernizowana zostanie oczyszczalnia ścieków. Przypomnijmy, że Gmina Gnojnik uzyskała dotacje na realizację dwóch ekologicznych przedsięwzięć, zakładających rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej na terenie miejscowości Gnojnik, Gosprzydowa, Lewniowa, Uszew i Zawada Uszewska. Jeden z projektów zakłada również modernizację oczyszczalni ścieków w Gnojniku. Koszt realizacji prac projektowych i ziemnych oszacowano na kwotę 21,4 miliona zł, z czego 11,5 miliona stanowić będą dotacje uzyskane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Małopolskiego na lata 2014-2020 oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Aktualnie przedstawiciele firm projektowych pracują w terenie, przedstawiając na załącznikach mapowych wstępny przebieg infrastruktury do uzgodnienia z Mieszkańcami.
Ponadto, Gmina Gnojnik przypomina o obowiązku uzgodnienia przebiegu trasy sieci przyłączy na przedkładanych przez projektantów załącznikach mapowych. Załączniki mapowe z zaznaczonym przebiegiem infrastruktury w terenie stanowią integralną cześć umowy użyczenia. Informacji na temat realizacji projektów wodociągowo-kanalizacyjnych udzielają pracownicy Urzędu Gminy w Gnojniku – I piętro, pokój nr 12, tel. 14 68 69 600 wew. 27.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .