Szczurowa. Gmina w walce o czyste powietrze
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 24 maja 2018 01:00

W sali budynku Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące wymiany starych kotłów węglowych dla osób, które zakwalifikowały się do wymiany pieców. Podczas prezentacji zostały przedstawione szczegółowe wymogi jakie muszą spełnić mieszkańcy aby otrzymać dotację, prawidło ją rozliczyć, oraz jakie grożą konsekwencje za nieprzestrzeganie zasad programu. Zostały również omówione zapisy umowy oraz regulaminu przyznania dotacji. – W sumie blisko 1,5 miliona zł dotacji dla 150 gospodarstw na wymianę kotłów trafi do mieszkańców – mówi wójt Zalewski.

Jakość powietrza, jakim oddychamy, pozostawia wiele do życzenia. Jednym z rządowych pomysłów na walkę ze smogiem jest dofinansowanie wymiany pieców węglowych na bardziej ekologiczne źródła ogrzewania. Jedną z przyczyn powstawania smogu jest spalanie niskiej jakości paliw w przestarzałych piecach. Paląc między innymi węglem, emitujemy do powietrza zanieczyszczenia, które, przy wysokich stężeniach, bardzo negatywnie wpływają na zdrowie. Mieszkańcy mogą liczyć na dopłaty przeważnie,  które obejmują zakup kotłów gazowych, elektrycznych czy urządzeń korzystających z odnawialnych źródeł energii.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr052019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .