WYBORY: W Borzęcinie PiS wystawi swojego kandydata
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 23 maja 2018 22:06

Janusz Gładysz będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na fotel prezydenta miasta Tarnowa – zdecydował dzisiaj Zarząd Okręgu nr 15 Prawa i Sprawiedliwości w Tarnowie. Sławomir Pater będzie natomiast walczył o fotel włodarza Brzeska. Kończy się etap konsultacji wewnątrz Zjednoczonej Prawicy. Zarówno w powiecie brzeskim, jak i tarnowskim – PiS wystawi kandydatów we wszystkich gminach (może za wyjątkiem Skrzyszowa i Lisiej Góry). – Zaprezentowaliśmy już jakiś czas temu kandydatów w powiecie tarnowskim – mówi naszej redakcji Jacek Hudyma, lider partii w powiecie tarnowskim. I tak między innymi Dawid Chrobak powalczy w  Zakliczynie; Józef Knapik w Pleśnej, Tomasz Banek w Wietrzychowicach, Adam Drogoś w Tuchowie, Andrzej Burnus w Ciężkowicach, Marek Karaś w Rzepienniku Strzyżewskim, Tadeusz Bąk w Wojniczu czy Artur Jasiński w Wierzchosławicach.

W powiecie brzeskim o fotel włodarza Brzeska powalczy Sławomir Pater, W Dębnie nominację PiS będzie miał Wiesław Kozłowski. Wszystko wskazuje na to, że kandydatem na wójta Gnojnika będzie Sławomir Paterek. – Mamy także kandydatów na wójtów w pozostałych gminach powiatu brzeskiego, ale na razie chcemy dokończyć konsultacje wewnątrzpartyjne – mówi naszej redakcji szefowa struktur powiatowych Prawa i Sprawiedliwości w Brzesku, minister Józefa Szczurek – Żelazko. Potwierdza to także Ryszard Pagacz, sekretarz zarządu PiS w Tarnowie (zarządu okręgu nr 15).

W przypadku gminy Borzęcin nazwisko kandydata (w kontrze do obecnego wójta) zostanie podane do publicznej informacji we wrześniu – kiedy kampania wyborcza nabierze właściwego tempa. – Takie ma życzenia nasz człowiek w Borzęcinie – informują nas w PiS.

Do końca czerwca wyłoniony zostanie oficjalnie kandydat na wójta Szczurowej. Kandydat na burmistrza Czchowa będzie znany najdalej pod koniec czerwca. Najprawdopodobniej będzie to szef tamtejszego biura poselskiego. Ważą się losy kandydata/kandydatki w Iwkowej (nie wykluczone, że będzie to Danuta Karwala).

Ciągle nie wiadomo: kogo PiS rekomenduje z powiatu brzeskiego do sejmiku. W grę wchodzi kilka nazwisk: na giełdzie przewijają się: Adam Smołucha, dyrektor brzeskiego szpitala, Justyna Wojtowicz – Woda, sekretarz gminy i radna powiatu brzeskiego, Grzegorz Gołąb, radny powiatu brzeskiego znany przedsiębiorca, Danuta Karwala, nauczycielka z Iwkowej, Krzysztof Ojczyk (szef samorządu miejskiego w Brzesku) oraz Lucyna Malec (z Solidarnej Polski). Ale są tacy, którzy chcieliby aby o sejmik powalczył sam Stanisław Pacura.

Trwa też „kompletowanie”  listy PiS do Powiatu Brzeskiego. Może być kilka niespodzianek: jak chociażby kandydatura Kazimierza Dudzika w okręgu Czchów – Gnojnik – Iwkowa; Pawła Majewskiego (byłego prezesa MPEC Brzesko); Jarosława Boducha z Bielczy (gmina Borzęcin) czy Ewy Chmielarz.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .