Dębno: Kulturalna gmina
WYDARZENIA - Dębno
wtorek, 01 maja 2018 14:00

Ilością oraz wysokim poziomem artystycznym imprez organizowanych w gminie Dębno, można byłoby obdzielić kilka innych. Nie inaczej jest w tym roku. – Prawie na wszystkie weekendy wiosenno – letnie przygotowaliśmy jakieś przedsięwzięcia o charakterze kulturalnym, sportowym – mówi naszej redakcji wójt Wiesław Kozłowski.

3 czerwca odbędzie się Gminny Dzień Dziecka. Impreza ma charakter imprezy plenerowej, integracyjnej – adresowana jest do wszystkich dzieci w gminie. Liczne konkursy, prezentacje, nagrody – to nie lada gratka dla dzieciaków. W tym roku zaplanowano bardzo ciekawy program. W dniach 9 – 10 czerwca będzie odbywał się  XXIX Przegląd Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych Regionu Krakowskiego KRAKOWIACZEK, a tydzień później  Turniej strzelecki wraz z piknikiem rodzinnym (Niedźwiedza). Natomiast gospodarzem  Dożynek Gminnych, które odbędą się w tym roku 12 sierpnia będzie sołectwo w Jastwi. Warto wspomnieć, że 1 lipca zaplanowano Turniej Rycerski w Dębnie, przeniesiono go z września na początek wakacji, by uniknąć problemów pogodowych. Jakkolwiek w naszym klimacie żaden termin nie gwarantuje słonecznej aury to jednak data lipcowa wydaje się być znacznie lepsza niż końcówka września.  15 lipca odbędą się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze, a tydzień później – 22 lipca, PIKNIK SPORTOWY W DĘBNIE. Zaplanowano także  Uroczystość Upamiętniająca Zestrzelenie Liberatora w Łysej Górze (25sieprnia) oraz Rocznicę zbombardowania pociągu w Maszkienicach (2 września). Do tego liczne konkursy w szkołach, festyny sołeckie (np. Festyn Solanki) – jak widać, każdy znajdzie coś dla siebie. Warto skorzystać z bogatej oferty kulturalno – sportowo – rozrywkowej gminy Dębno. Dodajmy, że zaplanowano na ten rok także kolejną edycję Turnieju Sołeckiego (o terminie poinformujemy na łamach naszej gazety oraz na naszej stronie internetowej)
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .