Uczennice „trójki” w gronie finalistów konkursu humanistycznego
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 01 maja 2018 13:53

Małopolski Konkurs Humanistyczny organizowany przez Kuratorium Oświaty w Krakowie należy do najbardziej prestiżowych w województwie. Jest on trzyetapowy i wymaga od uczestników dużego nakładu pracy i zaangażowania. Zmagania dają szansę uczniom wykazania się wiedzą w rywalizacji z rówieśnikami z innych szkół, na rozwijanie swoich zainteresowań, zmierzenie się z zagadnieniami obejmującymi całą podstawę programową szkoły podstawowej oraz wiadomościami                             i umiejętnościami ponadprogramowymi. Z dumą informujemy, że w tym roku szkolnym dwie uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 odniosły sukces w konkursie i uzyskały tytuły finalistek.


Aleksandra Krokosz i Klaudia Sambor uczęszczają do klasy 6c. Do konkursu przygotowywały się już od września pod czujnym okiem polonistki Justyny Krzywackiej, po pomyślnym udziale w etapie szkolnym awansowały do zmagań na szczeblu rejonowym. W tym etapie towarzyszyły im także dwie uczennice z naszej szkoły - Emilia Kura z 7a i Małgorzata Leś z 7b. Jednak zgodnie z zasadami konkursu do finału przeszli tylko ci uczestnicy, którzy uzyskali aż 90 procent punktów z testu.  Taki wynik osiągnęły Ola i Klaudia, dzięki czemu znalazły się w gronie 113 najlepszych uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego. Należy także podkreślić, że w etapie wojewódzkim były jedynymi reprezentantkami gminy Brzesko. Niestety, tym razem nie udało się sięgnąć po  najwyższe laury. Mimo to dziewczętom należą się gratulacje za wielką pracowitość, wytrwałość oraz ogromną wiedzę.

(Magdalena Głowacka-Zastawnik)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .