Reklama
Szczurowa: Powstanie kolejna obwodnica?
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 20 marca 2018 01:00

Jest szansa, że w ciągu kilku najbliższych lat powstanie południowa obwodnica Szczurowej. – To ważne, by ruch tirów wyprowadzić ze stolicy naszej gminy – podkreśla wójt Marian Zalewski.

Przypomnijmy, że zgodnie ze zleceniem Zarządu Dróg Wojewódzkich zespół projektantów przygotował już szczegółowy przebieg trasy. – Po wykonaniu dokumentacji technicznej i uzyskaniu pozwolenia na budowę pozostanie jedynie ogłosić przetarg, oczywiście po zabezpieczeniu przez samorząd województwa odpowiednich środków finansowych na ten cel. Jeżeli uda się tego możliwie szybko dokonać, to jest szansa, że budowa obwodnicy może być wykonana w okresie półtorarocznym – ocenia wójt Zalewski. Gmina nadal zabiega też o obwodnicę Rudy Rysia. Jak podkreśla wójt chodzi raczej o zakończenie budowy drogi wojewódzkiej od zjazdu z autostrady A4 do drogi krajowej Kraków-Sandomierz, która generuje już cały ruch tranzytowy m.in. z Warszawy i Kielc. Również i w tym przypadku podjęta została już przez samorząd województwa decyzja umożliwiająca Zarządowi Dróg Wojewódzkich zlecenie opracowania decyzji środowiskowej na budowę tej drogi – dodaje wójt. Nie mniej wazne sa inne inwestycje gminne: prawie pięć milionów zł zainwestowane będzie w zespół szkolnych budynków, które zostaną poddane m.in. termomodernizacji. Zakupione zostanie do nich także wyposażenie naukowe. W ramach tego zadania powstanie również miasteczko komunikacyjne, które służyć będzie do praktycznego nauczania ruchu drogowego dla uczniów wszystkich szkół z terenu gminy. Ważną inwestycją jest ponadto m.in. budowa siedemnastohektarowej strefy aktywności gospodarczej. Cały czas realizować będziemy także budowę sieci kanalizacji sanitarnej – dodaje włodarz Szczurowej.  
 
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr102018

rozog2a

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Mieszkańcy Zasługują na Więcej

kojczyk2018bcd

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

dwrona2018

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .