Gmina Dębno pamiętała o Bohaterach
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 10 marca 2018 12:56

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w gminie Dębno rozpoczęły się 3 marca od złożenia wiązanek kwiatów pod tablicą upamiętniającą bohaterską postawę porucznika Kazimierza Rzepki (pseudonim ,"Ognik"). Natomiast po południu o godzinie 17.00 w Dębińskim Centrum Kultury w Jastwi odbył się spektakl pod tytułem "Wyklęci'' przygotowany przez Młodzieżową Grupę Teatralną działającą przy DCK.

Przedstawienie ukazywało losy bohaterów Armii Krajowej i Żołnierzy Wyklętych, którzy poświecili się w walce o wolną Polskę. Podczas spektaklu została przedstawiona między innymi historia: "Inki", "Zagończyka", "Zapory" i lokalnego bohatera pochodzącego z Biadolin Szlacheckich - "Ognika".

- Było to bardzo poruszające widowisko. To niezwykle budujące, że młodzi ludzie są animatorami wydarzeń, które mają upamiętniać Żołnierzy Wyklętych. Jest to dowód, że wciąż pamiętamy o swoich bohaterach - mówi wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. 

W przedstawieniu, którego reżyserem i scenarzystą był Łukasz Przybyło, wystąpili:  Weronika Batko, Oliwia Pierz, Natalia Sumara, Julia Duch, Paulina Żurek, Kinga Serwatka, Eryk Strzesak, Kinga Kornaś, Sebastian Bartosz, Mikołaj Migas, Piotr Borowiec, Łukasz Płaneta, Jakub Koczwara.

Spektakl cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego dzień później aktorzy znów pokazali swój kunszt, tym razem w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Dębnie.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .