Dzień Kobiet w Jadownikach
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 05 marca 2018 17:26

Kilkadziesiąt mieszkanek Jadownik wzięło udział w obchodach Dnia Kobiet. Panie zachwycone były przygotowanym dla nich programem artystycznym, a przy kawie i ciastku mogły porozmawiać i odetchnąć od trudów dnia codziennego. Przy okazji kilku Paniom wręczono statuetki Siłaczek, w tym roku wyróżniono nimi cztery mieszkanki Jadownik, dodatkowo otrzymało je Koło Gospodyń Wiejskich „Tradycja”. Pełen celnych żartów program artystyczny przygotowała grupa Muminki 500
Statuetki i tytuły otrzymały Panie Elżbieta Baran, Iwona Grochola, Małgorzata Robak i Lucyna Wiecha.


Pani Elżbieta Baran to doświadczona i ceniona  nauczycielka języka polskiego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Jadownikach. Zawsze uśmiechnięta, radosna, skora do pomocy. Szczerze zaangażowana i oddana swojej pracy dydaktycznej, lubiana i uznana w środowisku uczniowskim i rodzicielskim. Z powodzeniem pastuje także stanowisko zastępcy dyrektora szkoły.
Pani Iwona Grochola to  katechetka świecka pracująca w szkołach i przedszkolach w Jadownikach. Wieloletnia opiekunka Grupy Misyjnej działającej przy parafii św. Prokopa Opata, z którą rokrocznie podejmuje wciąż nowe wyzwania. Najważniejsze z nich to kolęda misyjna i tydzień misyjny. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu, swoim zamiłowaniom i zdolnościom plastycznym od lat możemy być świadkami jej talentu, któremu upust również daje w wystroju kościoła parafialnego zwłaszcza przed świętami Bożego Narodzenia i Tridum Paschalnego.
Pani Małgorzata Robak to ceniona i lubiana  przedszkolanka. Wieloletnia wychowawczyni kolejnych roczników maluchów. Cicha, skromna, niezwykle oddana swojej codziennej pracy. Profesjonalistka w każdym calu. Od lat współpracuje z parafią włączając przedszkolaków w przedsięwzięcia charytatywne, takie jak chociażby adwentowy dar serca.


Pani Lucyna Wiecha to miłośniczka teatru, która swoją pasją zaraża kolejne pokolenia, zarówno te młodsze jak i starsze. Pracuje w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2, w której z sukcesami prowadzi koło teatralne. Swoją pasję skutecznie i z powodzeniem realizuje poprzez reżyserię misterium „Czas męki”, i „Tuż obok Ciebie”, sztuki „Drewniany krzyż” i „Gość oczekiwany” oraz jasełka „Dwa światy”.
KGW „Tradycja” wyróżnione zostało za wieloletnie i pełne zaangażowania  działania podejmowane na rzecz lokalnej społeczności. 

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .