Dębno. Podzielili pieniądze
WYDARZENIA - Dębno
sobota, 03 marca 2018 15:15

Grubo ponad dwieście tysięcy złotych na wspieranie sportu, aktywnego wypoczynku oraz pomoc organizacjom non profit w krzewieniu wydarzeń o charakterze kulturalnym – wysupłał w tegorocznym budżecie gminy Dębno, wójt Wiesław Kozłowski. Przedstawiamy wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu: kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w Gminie Dębno w 2018 roku. Stowarzyszenie Folklorystyczne „Łoniowiacy” otrzyma 4800 złotych na realizację projektu: Ocalić od zapomnienia – IX edycja Święta Łopołki, które tradycyjnie już odbywa się w czerwcu. Cztery tysiące złotych trafi na konto Stowarzyszenia Przyjaciół Zamku w Dębnie, które chce zrealizować zadanie pod nazwą: Czterdzieści lat minęło”, natomiast Federacja Organizacji Pozarządowej Regionu Brzeskiego BrzesFOP wzbogaci się o 3100 złotych. To dotacja dla organizacji, odbywającego się już od kilku lat, Festynu Solanki (czwarta edycja). 1950 złotych to wsparcie finansowe dla Akcji Katolickiej oddział Biadoliny, która przymierza się do realizacji projektu „Z kulturą za pan brat”. – Razem na realizację zadań publicznych z zakresu: kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w Gminie Dębno w 2018 przekażemy 13.850 złotych – podkreśla wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski.

Natomiast w zakresie sprzyjania rozwojowi sportu na terenie Gminy Dębno otrzymujących wsparcie finansowe jest siedem klubów sportowych. Ludowy Klub Sportowy „Kłos” Łysa Góra otrzyma 24530.10 zł na program pod nazwą „Futbol z Kłosem”; Ludowy Klub Sportowy „Sokół” Maszkienice wzbogaci się natomiast o 21 899.31 – to środki gminne, które pozwolą na realizację zadania zatytułowanego „W zdrowym ciele, zdrowy duch – odłóż pilot weź się za ruch”. „Sport łączy i pozwala być sprawniejszym – to nazwa programu przygotowanego przez Ludowy Klub Sportowy „Grom” z Sufczyna”. Na ten cel gmina wysupłała 8421.95 złotego. Najwięcej środków trafi na konto Ludowego Klubu Sportowego „Orzeł” Dębno. Kwota 42728.45 zł pozwoli na realizację ambitnego wyzwania jakim jest „Prowadzenie działalności sportowej pięciu grupach wiekowych piłki nożnej”. Futbol to motyw przewodni dotacji dla Ludowego Klubu Sportowego „Jastrząb” w Łoniowej. Na zadanie „Piłka nożna dla dzieci i dorosłych” tamtejszy klub dostanie 11390.30 złotego. „Start to Sport” to nazwa programu przygotowanego przez działaczy Ludowego Klubu Sportowego „Start 77” z Biadolin Szlacheckich. Na to zadanie przeznaczono 17909.95 złotego. „100 lat do niepodległego sportu” to projekt przygotowany przez Ludowy Klub Sportowy „Victoria” Porąbka Uszewska. Na to zdanie wójt przekaże 18119.30 złotego. – W sumie na wyżej wymienione projekty z dziedziny upowszechniania sportu przekazaliśmy: 144.999.35 złotego. Dodatkowo 80 tysięcy złotych przekażemy na zakupy inwestycyjne dla klubów sportowych. Proponujemy 20 tysięcy złotych dla LKS „Grom” Sufczyn, a dla pozostałych sześciu klubów, po 10 tysięcy złotych – wylicza wójt Wiesław Kozłowski .
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .