Zmiana komendanta powiatowego policji
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 27 lutego 2018 14:24

PTR 7829Wczoraj (26.02) w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzącego na emeryturę szefa brzeskiej Policji. Wyrazy szacunku i uznania za wieloletnią służbę skierował do insp. Mirosława Moryla I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Paweł Dzierżak. Z Policji odchodzi człowiek, który był niezwykle zaangażowany w wykonywanie swoich obowiązków. Z pełnym profesjonalizmem i poświęceniem oddawał się służbie na rzecz społeczeństwa, za co mu w imieniu kierownictwa małopolskiej Policji serdecznie dziękuję – mówił insp. Paweł Dzierżak.

W imieniu kadry kierowniczej brzeskiej jednostki słowa podziękowania do insp. Mirosława Moryla skierował również pełniący obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku podinsp. Bogusław Chmielarz. Podkreślił, że choć odchodzący Komendant kierował brzeską jednostką jedynie rok to udało mu się wiele zrobić nie tylko na rzecz mieszkańców powiatu brzeskiego, ale również dla samej jednostki. Dał się poznać jako profesjonalista, posiadający dużą wiedzę zawodową i bogate doświadczenie – mówił podinsp. Bogusław Chmielarz życząc odchodzącemu Komendantowi pomyślności i sukcesów w realizacji osobistych zamierzeń.

Do życzeń przyłączyli się także samorządowcy, w imieniu, których głos zabrał Starosta Brzeski Andrzej Potępa zaznaczając, że insp. Mirosław Moryl swoją postawą i podejściem, w tak krótkim czasie, potrafił zjednać sobie przychylność wielu ludzi, w tym także samorządowców, czego wyrazem była bardzo dobra współpraca na rzecz lokalnej społeczności.

Odchodzący szef brzeskiej Policji nie krył wzruszenia, podkreślając, że na swojej drodze spotkał wielu wartościowych ludzi, z którymi przyszło mu służyć. Żegnając się, dziękował kierownictwu małopolskiej Policji za zaufanie, jakim go darzyło powierzając mu odpowiedzialne zadania, duszpasterzom Policji za duchowe wsparcie w codziennej służbie, samorządowcom i przedstawicielom innych instytucji za owocną współpracę oraz Komendantom sąsiednich jednostek za wsparcie, na które zawsze mógł liczyć. Kończąc swoje wystąpienie skierował słowa podziękowania do funkcjonariuszy i pracowników brzeskiej komendy podkreślając, że jest to bardzo dobra jednostka a jej największym kapitałem są ludzie.

Podczas uroczystości I Zastępca Komendanta Wojewódzkiej Policji w Krakowie przekazał pełnienie obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku podinsp. Bogusławowi Chmielarzowi.

Insp. Mirosław Moryl z Policją związany był od 1992 roku. Służbę rozpoczął w pionie prewencji. Przez 6 lat pracował jako dzielnicowy. W maju 2001 roku został Zastępcą Naczelnika Sekcji Prewencji Komisariatu Policji Tarnów - Centrum. Od lutego 2004 roku pełnił funkcję Komendanta Komisariatu Policji Tarnów - Zachód, a od lutego 2005 roku - Komendanta Komisariatu Policji Tarnów - Centrum. W czerwcu 2007 roku został mianowany Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie, odpowiedzialnym za pracę pionu prewencji. Od czerwca 2010 roku pełnił funkcję I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie, a od 16.11.2015 roku funkcję Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie.


Komentarze (1)

Pseudonim : adrian 28 luty 2018 12:23
na odpowiednim stanowisku.Jednak tego dopiął

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .