Porąbka Uszewska. Spotkanie z KGW
WYDARZENIA - Dębno
czwartek, 22 lutego 2018 01:00

W tym roku Zajazd w Porąbce Uszewskiej był organizatorem spotkania pań z Kół Gospodyń Wiejskich. To już jest gminna tradycja. Już po raz trzeci członkinie i członkowie kół gospodyń wiejskich z gminy Dębno spotkali się na wspólnym noworocznym biesiadowaniu.
 W tym roku miejscem spotkania była Porąbka Uszewska i tamtejszy Zajazd. Blisko 120 osób skorzystało z zaproszenia wójta gminy Wiesława Kozłowskiego, aby wspólnie powspominać 2017 rok i snuć plany na przyszłość.

- Koła gospodyń wiejskich w naszej gminie działają bardzo prężnie – mówił gospodarz samorządu. – Cieszę się ze znakomitej frekwencji i z doskonałych humorów naszych gości. Dzisiaj koła gospodyń wiejskich mają niebagatelną rolę kultywowania tradycji naszych przodków, ale również animują społeczność lokalną. Trzeba również podkreślić, że ta działalność to nie tylko domena osób z siwym włosem na skroni. Chętnie w działalność kół włączają się także młodzi ludzie. Jeszcze raz dziękuję wszystkim kołom za całoroczną pracę, zaangażowanie w życie społeczne oraz pomoc podczas uświetniania naszych gminnych imprez. Podczas spotkania w Porąbce Uszewskiej wszyscy uczestnicy otrzymali specjalnie przygotowane na tą okazję noworoczne śpiewniki z wieloma pieśniami. Warto również dodać, że o oprawę artystyczną niedzielnego spotkania zadbał kabaret stworzony przez Koło Gospodyń Wiejskich z Biadolin Szlacheckich, który zadbał, aby na każdej twarzy pojawił się uśmiech.  Nie zabrakło także muzykanta, który na akordeonie umilał wspólne biesiadowanie przy suto zastawionych stołach.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .