Czchów „Sądeczanka” z protestami
WYDARZENIA - Czchów
czwartek, 01 lutego 2018 14:54

Część naszych postulatów uwzględniono. Mowa o 16 kilometrowym odcinku, oznaczonym symbolem A. Korytarz B, zaprezentowany przez projektantów drogi Brzesko – Nowy Sącz, jest dla nas całkowicie nie do przyjęcia. Na to naszej zgody nie ma i nie będzie – zapowiada Marek Chudoba, burmistrz Czchowa. Przypomnijmy, że 15 stycznia 2018 r. odbyło się spotkanie władz samorządowych, zarządców dróg powiatowych, wojewódzkich oraz parlamentarzystów  z przedstawicielami GDDKiA w Krakowie oraz Firmą Halcrow Group Sp. z o.o. Oddział w Polsce CH2M. Tematem spotkania była prezentacja dwóch nowych korytarzy drogi łączącej Brzesko z Nowym Sączem. - Korytarze te zostały oznaczone literami A i B ich przebieg w większości pokrywa się z wcześniejszymi korytarzami KS1 i KS2. Korytarz A został skorygowany o postulaty które wnosiła Gmina Czchów oraz mieszkańcy na odcinku do 16 kilometra. Pozostałe postulaty nie zostały uwzględnione przez GDDKiA. Wobec powyższego Gmina Czchów podtrzymuje swoje stanowisko i stoi na stanowisku iż korytarz oznaczony literką B przebiegający przez teren naszej gminy jest całkowicie nie do przyjęcia. Natomiast korytarz oznaczony literką A do km 16 jest do przyjęcia. W kilometrze 16+000 łączy się on z korytarzem B, i powinien on wg nas przebiegać już po trasie korytarz B. Rozwiązanie to w znaczący sposób skraca drogę pomiędzy Brzeskiem a Nowym Sączem odległość ta zmniejsza się o około 3,0 kilometry – podkreśla burmistrz Chudoba. Nowa Sądeczanka ma powstać do roku 2030. Koszt jej budowy oszacowano na blisko 2 miliardy złotych. Dodajmy, że sama potrzeba budowy drogi jest społecznie akceptowalna, ale już koncepcje jej przebiegu, zostały powszechnie skrytykowane. Czy zatem w ciągu kilku, najdalej kilkunastu lat, zostanie wybudowana nowa droga Brzesko – Nowy Sącz? Zdaniem dyrektora krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jest to jedno z priorytetowych zamierzeń resortu drogownictwa. – My, co zarzucają nam niektórzy, nie jesteśmy przeciwni budowie, ale musi ona uwzględniać interes mieszkańców naszej gminy – mówi burmistrz Chudoba.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .