Gnojnik. Dotacja od ministra Zbigniewa Ziobro
WYDARZENIA - Gnojnik
czwartek, 11 stycznia 2018 20:05

Kolejna, bardzo dobra wiadomość dla strażaków. – Dzięki dotacji pozyskanej przez Urząd Gminy w Gnojniku z Ministerstwa Sprawiedliwości aż  trzy jednostki OSP z terenu Gminy Gnojnik otrzymały nowy sprzęt medyczny o łącznej wartości ponad 25,7 tysiąca złotych. Ja przypomnę, że wniosek złożony jeszcze w listopadzie 2017 r. do Ministerstwa Sprawiedliwości, pozytywnie przeszedł ocenę formalną i merytoryczną, dzięki czemu Gmina Gnojnik mogła  podpisać umowę na przekazanie dotacji na zakup sprzętu medycznego. Trafił on do jednostek OSP z Gnojnika, Biesiadek i Zawady Uszewskiej – tłumaczy wójt Sławomir Paterek.

Dodajmy, że uroczyste przekazanie sprzętu przez Wójta Gminy Gnojnik przedstawicielom druhów miało miejsce 10 stycznia w Urzędzie Gminy.  Wśród sprzętu, który trafił do Biesiadek i Zawady znalazł się zestaw medyczny PSP R1 w plecaku poszerzony o deskę pediatryczną, pompkę ssącą oraz nosze miękkie płachtowe. Dodatkowo jednostka OSP Gnojnik otrzymała urządzenie AED (Zautomatyzowany Defibrylator Zewnętrzny).
Dzięki pozyskanemu sprzętowi medycznemu strażacy-ochotnicy będą mogli sprawnie i bezpiecznie wykonywać swoje zadania. Zadanie współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. – Panu ministrowi Zbigniewowi Ziobro pragnę serdecznie podziękować w imieniu strażaków, samorządu i nas wszystkich mieszkańców gminy Gnojnik –  dodaje wójt Paterek.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .