Brzesko. Wielkie ocieplenie w gminie
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 06 stycznia 2018 00:18

Znaczne zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem, poprawa estetyki oraz zmniejszenie emisji dwutlenku węgla – to najważniejsze efekty kompleksowej termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej w gminie Brzesko. - Termomodernizacji chcemy poddać kilka budynków – podkreśla burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka. Jego zdaniem samo ocieplenie obiektów wygeneruje nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, po kilka, nawet kilkanaście na jednym. Oczywiście mowa o kosztach ogrzewania.

Termomodernizacja budynków szkolnych obejmie także budynekUrzędu Miejskiego.

Przewiduje się wykonanie prac termomodernizacyjnych w następujących obiektach: Publicznej Szkoły Podstawowej w Mokrzyskach; Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczepanowie; Publicznej Szkoły Podstawowej w Jasieniu; Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Jadownikach; Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Buczu; Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Brzesku. Oci8eplkoby będzie tak ze wspólny Budynek Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Brzesku. Przypomnijmy, ze w lipcu został podpisana umowa o dofinansowanie tego zadania z Samorządem Województwa Małopolskiego. Zadanie jest realizowane z programu Poddziałanie 4.3.2 - Głęboka modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej - SPR w ramach RPO WM 2014 – 2020 i dofinansowane w wysokości 51,60 % od kwoty netto. W pierwszej połowie grudnia został ogłoszony przetarg na realizację tego zadania.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .