Dębno. Jak pomagać?
WYDARZENIA - Dębno
piątek, 05 stycznia 2018 23:56

 W Publicznej Szkole Podstawowej w Porąbce Uszewskiej oraz w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Łysej Górze odbyły się kolejne kursy pierwszej pomocy przedmedycznej. W zajęciach wzięli udział uczniowie trzecich klas gimnazjum. Podczas kursu, gimnazjaliści uczyli się na temat rozpoznawania stanu zagrożenia oraz sposobów ratowania życia. Po części teoretycznej, każdy z uczestników miał okazję do wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce, podczas ćwiczeń na fantomach. Po trwających blisko cztery godziny zajęciach, uczniowie otrzymali certyfikaty od prowadzącego kurs ratownika medycznego, a także dyplomy.

Jak podkreślają organizatorzy celem szkolenia było zapoznanie uczestników z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy i uświadomienie roli ratownictwa społecznego oraz konieczności udzielania pierwszej pomocy na miejscu wypadku. Zajęcia teoretyczne odbyły się z ratownikami medycznymi. Uczniowie poznawali techniki skutecznego ratowania ludzkiego życia i zdrowia. W części praktycznej musieli rozpoznać wstępnie stan zagrożenia życia lub zdrowia poszkodowanego, udzielić pomocy adekwatnej do rozpoznanego stanu zagrożenia życia osoby poszkodowanej i znać zasady bezpieczeństwa udzielania pierwszej pomocy, wezwać pomoc służb profesjonalnych. Zainteresowanie było ogromne. - Wszystkim uczestnikom kursu serdecznie gratulujemy i życzymy, aby pozyskane umiejętności (jeżeli już będą musiały być wykorzystane) w przyszłości uratowały czyjeś życie i zdrowie. Dziękuje też nauczycielom i opiekunom – mówi wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .