Dom Strażaka w nowej odsłonie
WYDARZENIA - Gnojnik
poniedziałek, 18 grudnia 2017 08:54

Zakończono remont pomieszczeń Domu Strażaka w Lewniowej. Modernizacji dokonano w ramach realizacji projektu utworzenia Klubu Senior +, współfinansowanego z dotacji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Inwestycja w Lewniowej ostatecznie kosztowała 360 tys. zł. Oprócz dotacji z MRPiPS w wysokości 150 tys. zł, ciężar finansowania przedsięwzięcia spoczywał na Gminie Gnojnik.
Zakrojony na szeroką skalę remont objął kilka pomieszczeń, które dostosowane zostały nie tylko do potrzeb seniorów, ale także osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji beneficjentów projektu oddano zmodernizowane pomieszczenia: dużą salę, pomieszczenie klubowe, zaplecze kuchenne, łazienkę oraz szatnię. Już wkrótce w tych nowoczesnych i przestronnych wnętrzach odbywać się będą spotkania członków Klubu Senior +, którego utworzenie stanowi kolejny etap ww. projektu. – Chciałem podziękować wójtowi gminy Sławomirowi Paterkowi oraz radnym za przekazanie środków na ten cel, dziękuję pracownikom urzędu za przygotowanie dokumentacji, wniosku, a potem sprawne koordynowanie prac remontowych – mówi naszej redakcji Artur Seniuk.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .