Dębno. Przygotowani na zimę
WYDARZENIA - Dębno
niedziela, 10 grudnia 2017 17:42

Za zimowe utrzymanie dróg, przypadające na okres między 15 października 2016 r. a 30 kwietnia 2017 r., odpowiadają ich zarządcy.  Drogi, znajdujące się na terenie Gminy Dopiewo posiadają różnych zarządców.  Jedynie część zadań określanych mianem zimowego utrzymania dróg należy do Gminy Dopiewo. Wśród dróg gminnych są i takie, które mają innych właścicieli i zarządców niż Gmina Dopiewo.  Gminę przecinają ponadto drogi powiatowe, droga ekspresowa, autostrada i droga wojewódzka, posiadające innych zarządców - odpowiednio:  Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu, Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad – Oddział w Poznaniu, Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

W gminie Dębno zdecydowano, że za zimowe utrzymanie dróg – odśnieżanie i posypywanie jezdni, będzie odpowiedzialnych kilka podmiotów. I tak wykonawcami zadania dotyczącego odśnieżania dróg gminnych w okresie zimowym 2017/2018 są następujące firmy: w Dębnie – F.H.U „Marstan” z Porąbki Uszewskiej; w Porąbce Uszewskiej, Sufczynie, Jaworsku i Łysej Górze – Usługi Brukarskie „Klec-Bud” z Sufczyna;  w Łoniowej, Niedźwiedzy i Dołach – F.H.U.P „Euromat” z Łoniowej; w Biadolinach Szlacheckich i Perle – Stach-Rol Usługi Rolniczo – Ogrodniczo-Komunalne z Woli Dębińskiej; w Woli Dębińskiej, Maszkienicach i Jastwi – Zakład Usług Komunalnych Gminy Dębno. – Dodam tylko, że w sprawach związanych z odśnieżaniem dróg należy kontaktować się z sołtysami danej miejscowości – podkreśla wójt Wiesław Kozłowski, zapewniając, że środków na odśnieżanie nie zabraknie. – Bezpieczeństwo jest dla nas absolutnym priorytetem – deklaruje wójt Kozłowski.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .