Szczurowa już świętuje
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 11 listopada 2017 00:44

Zainaugurowano obchody 99. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę rozpoczęły się przy pomniku ku czci ofiar I i II wojny światowej w Szczurowej. Wśród zgromadzonej młodzieży szkolnej była też lokalna społeczność. Po odśpiewaniu Hymnu Polski, przy dźwiękach werbli przedstawiciele instytucji, zakładów pracy i szkół z terenu Szczurowej złożyli wiązanki pod pomnikiem. – W ten sposób oddajemy hołd tym wszystkim, którzy na przestrzeni wieków walczyli o wolną, niepodległa, suwerenną Polskę. Za rok setna rocznica odzyskania niepodległości. W tym roku minęło 99 lat odkąd na mapach świata pozwijała się znowu Polska, ale w sercach naszych przypadków byłą zawsze, nie zginęła, nie umarła – komentuje wójt Marian Zalewski.

Drugą częścią uroczystości była uroczysta Msza Święta w Kościele Parafialnym p.w. Św. Bartłomieja Apostoła koncelebrowana przez Księdza Proboszcza w intencji ofiar powstań i wojen. W Mszy Świętej udział wzięli przedstawiciele Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Zarząd Koła Gminnego w Szczurowej, Wójt Gminy Szczurowa wraz z Przedstawicielami Rady Gminy, Sołtysa Szczurowej, przedstawicielami instytucji i zakładów pracy z terenu Szczurowej, dyrektorzy, nauczyciele wraz z młodzieżą szkolną oraz mieszkańcy społeczności lokalnej. Po nabożeństwie zaproszeni goście spotkali się z młodzieżą szkolną Zespołu Szkół w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej, która przygotowała program słowno- muzyczny o tematyce patriotycznej na tę okoliczność.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .