Sejmik: Kampania PO-PSL za publiczne pieniądze?
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
poniedziałek, 02 października 2017 20:10

Gazeta Małopolska to nazwa biuletynu informacyjnego, którego pierwszy numer właśnie się ukazał. Wydawcą pisma jest samorząd marszałkowski, a dokładnie rzecz ujmując, zarząd sejmiku małopolskiego. Jakkolwiek sam fakt wydawania pisma o charakterze informacyjnym, kontrowersji może nie budzi, to już nakład i koszty wydania – ogromne. Jak donosi portal PRESS (branżowy portal dla dziennikarzy, specjalistów od marketingu medialnego i PR), pismo wydawane jest w nakładzie miliona egzemplarzy. Sporo zważywszy na fakt, że w  całym województwie małopolskim mieszka niecałe 3.5 miliona osób. Wynika z tego, że jeden egzemplarz gazety wydawany jest na 3.5 obywatela, licząc w tym dzieci, nastolatków, tych co wyemigrowali, a jest ich już chyba kilkaset tysięcy. Opozycja nie ma najmniejszych wątpliwości, że miesięcznik – bo na razie taką częstotliwość wydania ma gazetka – ma charakter propagandowy i ma wesprzeć koalicję w walce o mandaty w przyszłorocznych wyborach samorządowych.

Zdaniem Jerzego Jureckiego, wydawca – bodaj najlepszej gazety lokalnej w Polsce – Tygodnika Podhalańskiego; „Jeśli ktoś wydaje gazetę w milionowym nakładzie, to ten fakt dowodzi, że kompletnie się na tym nie zna. Te biuletyny trafią na wysypisko śmieci, a nie zapominajmy, że pójdą na to gigantyczne pieniądze. Wydrukowanie jednej gazety to około 20-30 groszy, co przy milionowym nakładzie daje 200-300 tys. zł.

Filip Szatanik, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, wydawcy miesięcznika w rozmowie z wydawnictwem PRESS argumentuje: - Gazeta Małopolska jest dystrybuowana do skrzynek pocztowych mieszkańców na terenie województwa Małopolskiego. To bezpłatna gazeta, która liczy osiem stron. - Jesteśmy miesięcznikiem, ale zastanawiamy się, czy nie zwiększyć częstotliwości. Wydrukowaliśmy milion egzemplarzy, bo chcemy mieć zasięg w całym województwie. Dodajmy, że redaktorem naczelnym jest Janusz Sejmej, natomiast redakcją zajmuje się biuro prasowe urzędu.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .