Reklama
Brzesko. Laury w konkursie
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 29 września 2017 21:31

Niedawno, w kopalni soli w Wieliczce odbyło się uroczyste spotkanie instytucji, organizacji pozarządowych i stowarzyszeń z Małopolski, działających na rzecz drugiego człowieka w duchu i filozofii brata Alberta Chmielowskiego. Towarzyszyła mu wojewódzka gala konkursu plastycznego ”Moja ojczyzna”. Spotkanie było zwieńczeniem wydarzeń związanych z obchodami roku św. brata Alberta w Małopolsce. Podczas spotkania prezes fundacji, ks. Tadeusz Sakowicz - Zaleski przedstawił w interesującym wykładzie sylwetkę świętego i filozofię organizacji działających pod jego patronatem.

W spotkaniu uczestniczyli poseł Elżbieta Rusecka, Stanisław Szwed – sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Socjalnej, senator Zbigniew Cichoń, wojewoda małopolski – Piotr Ćwik, Marta Mordarska, dyrektor oddziału małopolskiego PFRON.
Udział w gali „Sztuka osób niepełnosprawnych”, okazał się wielkim sukcesem dla uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Brzesku. Ewa Ciećko i Piotr Piekarz z pracowni ceramicznej zostali laureatami konkursu w kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba. Ich wspólna praca  „Moja ojczyzna”  zdobyła pierwsze miejsce. W tej samej kategorii wyróżnienie zdobyła także Ania Gołąb, za pracę „Kapliczka przydrożna”. W etapie wojewódzkim konkursu jury oceniło 232 prace, z 69 placówek w kategoriach: rzeźba kameralna i płaskorzeźba, malarstwo i witraż, grafika i rysunek, tkanina i aplikacja. Wyłoniono 25 laureatów. Oprócz nagród i dyplomów laureaci otrzymali wyróżnienia i listy gratulacyjne od sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia, Józefy Szczurek – Żelazko, które przekazały panie Paulina Rudnik i Elżbieta Adamska.
Uroczystości towarzyszyły duże emocje  i radość, które sprawiły że laureaci konkursu Ewa, Ania i Piotr swój sukces postanowili zadedykować koledze z pracowni śp. Łukaszowi Kołodziejowi, wielokrotnemu laureatowi konkursów plastycznych PFRON.
(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .