Reklama
Bocheńsko-brzeski festiwal soli i chmielu
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 28 września 2017 22:49

Konferencja prasowa z udziałem burmistrzów Brzeska i Bochni, bocheńskiego starosty, szefów biur promocji oraz przedstawicieli pałacu Goetzów i kopalni soli z Bochni miała jeden cel – zachęcenie mieszkańców obydwu powiatów do głosowania na zadanie „Bocheńsko-brzeski festiwal soli i chmielu”. Jego realizacja zależeć będzie od tego, czy poprą go mieszkańcy. Liczy się każdy głos, zwiększa szansę na pozyskanie pieniędzy i organizację bardzo atrakcyjnego, dwudniowego festiwalu. Na konferencji obecni byli burmistrzowie Brzeska – Grzegorz Wawryka, Bochni – Stefan Kolawiński, Ludwik Węgrzyn – starosta bocheński, kierownik brzeskiego biura promocji – Krzysztof Bigaj, dyrektor pałacu Goetz – Tomasz Florczyk, zastępca dyrektora ds. promocji w starostwie bocheńskim – Ireneusz Sobas, przedstawicielka kopalni soli z Bochni – Olga Kwaśniak-Cieślik oraz Tomasz Ryncarz z wydziału promocji i rozwoju urzędu miejskiego z Bochni.

-Festiwal, który realizowany będzie za pieniądze z budżetu obywatelskiego ma przypomnieć mieszkańcom całej Małopolski to, z czego słyną Bochnia i Brzesko. Kopalnia soli w Bochni to jeden z najstarszych zakładów przemysłowych w Europie, zaś produkowany w Brzesku złoty napój słynny jest niemal na całym świecie. Festiwal będzie imprezą, która połączy dobra materialne i duchowe. Aby wzmocnić ideę projektu i zwiększyć jego szansę na realizację, Związek Powiatów Polskich będzie go promował i zachęcał do głosowania – mówił w czasie konferencji bocheński starosta i zarazem szef Związku Powiatów Polskich, Ludwik Węgrzyn.

-Mam nadzieję, że impreza stworzy możliwość zacieśnienia współpracy między gminami Bochnia i Brzesko także na innych płaszczyznach. Jeśli połączymy siły jest duża szansa na realizację projektu, który pokaże atrakcyjność naszych miast i powiatów – powiedział burmistrz Bochni, Stefan Kolawiński.

Olga Kwaśniak-Cieślik mówiła, że sprawą oczywistą jest, iż kopalnia soli zaangażowała się w przygotowanie projektu. –Liczymy na to, że festiwal przyciągnie do miasta i zarazem do kopalni dużą liczbę turystów.

-Przy okazji festiwalu organizowane będą jarmarki kulturalne, występy gwiazd i wiele konkursów, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Teraz wszystko w rękach naszych mieszkańców, jeśli zdobędziemy wystarczającą liczbę głosów, zadanie zostanie zrealizowane przez województwo małopolskie – mówił zastępca dyrektora ds. promocji w starostwie bocheńskim – Ireneusz Sobas.

– Do udziału w festiwalu zaprosimy wszystkie gminy ziemi brzeskiej i bocheńskiej, będą miały okazję zaprezentować swój dorobek kulturalny i artystyczny. Wystąpią oczywiście gwiazdy, będzie można zwiedzać wiele zabytkowych obiektów – pałac Goetzów w Brzesku, kopalnię soli w Bochni i wiele innych. Szczegóły dotyczące festiwalu znane będą po zakończeniu głosowania – powiedział kierownik brzeskiego biura promocji, Krzysztof Bigaj.

Burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka dziękował wszystkim za przygotowanie projektu i zachęcał do głosowania. –Głosujmy i dajmy szansę naszym miastom na organizację wspaniałego festiwalu, który przypomni naszą historię, unaoczni dorobek i osiągnięcia obydwu miast i powiatów. To, czy festiwal będzie realizowany zależy od poparcia projektu przez mieszkańców. W związku z tym zachęcam wszystkich do głosowania. Może w nim wziąć udział każdy mieszkaniec gminy, który ukończył 16. rok życia.

Jak głosować? Można to zrobić na trzy sposoby – przez internet (https://bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie); przez wrzucenie karty do urny, jedna z nich znajduje się na parterze budynku urzędu miejskiego, przy ulicy Głowackiego 51 (na karcie w rubryce „kod zadania” należy wpisać TAR24, zaś w rubryce „nazwa zadania” umieścić wpis Bocheńsko-Brzeski Festiwal Soli i Chmielu 26-27 maja 2018) oraz za pośrednictwem poczty (przesyłając kartę na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków, z dopiskiem „Budżet obywatelski”.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

Materiał wyborczy sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

jww pow

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Powiat Brzeski

mpodobinski2018b2

wybory2018belka rm brzeskobelka rp brzeskoBRSEJMIK2

pr082018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .