Biesiadki. Strażacy byli klasa dla siebie…
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 26 września 2017 13:02

O ogromnym sukcesie może mówić męska drużyna pożarnicza OSP Biesiadki, która zajęła I miejsce w IX Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych jednostek OSP z terenu Powiatu Brzeskiego. Zawody rozegrano na lądowisku w Strzelcach Małych. Strażakom z Biesiadek serdecznie gratuluję. W mistrzowski sposób wygrali zawody. Gratuluję tez pozostałym drużynom z naszej gminy, bo także świetnie i godnie reprezentowali nas podczas zawodów. Od wielu lat samorząd naszej gminy wspiera jednostki OSP. Widać, że warto, bo to kolejny rok z rzędu, kiedy nasi druhowie brylują w powiecie brzeskim – mówi wójt Sławomir Paterek.

Bardzo dobrze zaprezentowały się także młodzieżowe drużyny pożarnicze dziewcząt z Gnojnika i Uszwi (5 i 6 miejsce), Młodzieżowa drużyna pożarnicza chłopców z Gnojnika (3 miejsce) oraz kobieca drużyna pożarnicza z Biesiadek, która „otarła się” o podium, zajmując 4 miejsce. Na 8 miejscu uplasowała się męska drużyna pożarnicza z Gosprzydowej.
Zawody są okazją do sprawdzenia możliwości sportowych strażaków oraz do poprawy kondycji fizycznej. Przygotowanie i umiejętności druhów ochotników oceniała komisja sędziowska z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku. Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy PSP w Brzesku starszy brygadier Piotr Strojny, natomiast komendantem zawodów był brygadier Wojciech Podleś, a sędzią głównym zawodów starszy kapitan Waldemar Krok z KM PSP w Tarnowie. Zawody rozegrane zostały w konkurencji ćwiczenie bojowe. Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne zrezygnowano z przeprowadzenia sztafety pożarniczej 7x50 z przeszkodami. Na zakończenie zwycięskim drużynom wręczono puchary, dyplomy oraz nagrody pieniężne i rzeczowe. Fundatorem środków przeznaczonych na nagrody było Starostwo Powiatowe w Brzesku.
(mir)


Komentarze (2)

Pseudonim : Krzysiek 26 wrzesień 2017 13:42
Gratuluję strażakom z Biesiadek. Powodzenia dalej.
Pseudonim : Krzysiek 26 wrzesień 2017 13:44
Gratuluję strażakom z Biesiadek. Powodzenia dalej.

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .