Nawet kilkaset miejsc pracy powstanie docelowo w Strefie
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 05 czerwca 2017 14:59

W sumie kilkaset miejsc pracy może powstać w Strefie Aktywności Gospodarczej w Szczurowej.  Na 17 hektarach zostanie zlokalizowanych kilka, docelowo nawet kilkanaście firm. Zainteresowanie jest spore: pierwsi inwestorzy pojawią się już w tym roku.

Warto dodać, że gmina Szczurowa ubiega się o dofinansowanie realizacji projektu.: „Budowa Strefy Aktywności Gospodarczej w Szczurowej” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Wniosek złożony przez Gminę Szczurowa uzyskał akceptację Forum Subregionalnego, obecnie jest oceniany przez zespół ekspertów z Urzędu Marszałkowskiego. Jak mówi naszej redakcji wójt Marian Zalewski Strefa gospodarcza zlokalizowana jest w rejonie Szczurowej, Rajska i Niedzielisk, w sąsiedztwie drogi wojewódzkiej, zachodniej obwodnicy Szczurowej (prowadzącej od mostu na Wiśle w Górce w kierunku węzła autostrady A4 w Brzesku). Proponowana potencjalnym inwestorom strefa będzie dysponować blisko 17 ­hektarowym uzbrojonym obszarem, z dojazdem i komunikacją wewnętrzną. Szacowany koszt inwestycji to około 4,5 miliona złotych zł, z czego ok. 3 miliony zł pochodzić będzie z dofinansowania unijnego. Dodajmy, że 24 maja 2017r. przekazano plac budowy Strefy Aktywności Gospodarczej firmie AG SYSTEM sp. z o. o. z Krakowa. W ciągu kilku najbliższych dni rozpoczną się prace budowlane. Zakres robót obejmuje kompleksowe uzbrojenie terenu poprzez budowę odcinka drogi dojazdowej do strefy oraz drogi wewnętrznej wraz z chodnikiem, oświetleniem ulicznym oraz kanalizacją deszczową, budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Na wykonanie prac firma ma 15 miesięcy.  Już dzisiaj wiadomo, że Przedsiębiorstwo Budowlano- Montażowe RAMELBUD Andrzej Młynarczyk z Rajska jako pierwsze zainwestuje na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej w Szczurowej. Prace przy budowie przedsiębiorstwa zamierza także rozpocząć w tym roku. Na ten cel opracowana została już dokumentacja techniczna. Pojawienie się inwestora daje szanse na kolejne miejsca pracy w gminie Szczurowa. – Powstanie SAG to odpowiedź na zapotrzebowanie przedsiębiorstw lokalnych, ale także spoza naszej gminy, szansa na nowe miejsca pracy i dodatkowe wpływy do samorządowego budżetu – ocenia wójt Marian Zalewski.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr062018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .