Witaj Majowa Jutrzenko…
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 03 maja 2017 20:55

Od kilku dni trwa Wielka Majówka w Brzesku. Już 28 kwietnia odbyły się XII Zawody Pływackie z okazji Dnia Flagi RP. Tradycyjnie już zawody zgromadziły zarówno amatorów, jak i osoby zrzeszone w klubach pływackich. – W ten sposób oddaliśmy hołd twórcom Konstytucji 3 Maja, ale także symbolom narodowym: naszej biało – czerwonej fladze – mówi Marek Dadej, szef brzeskiego BOSiR. Natomiast 2 maja, na Placu Kazimierza Wielkiego, rozpoczęły się uroczyste obchody Święta Flagi – było rozdawanie flag narodowych oraz tekstów Konstytucji RP, występy artystyczne dzieci i młodzieży. Tego samego dnia o godzinie 18.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym miał miejsce spektakl muzyczny „Straszny dwór” – wstęp wolny.

3 maja, w 226.rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyło się kilka uroczystości, które uświetniły brzeskie obchody święta. O godzinie 10.00 na parkingu przy budynku urzędu miejskiego miała miejsce zbiórka pocztów sztandarowych i delegacji, które przeszły do kościoła św. Jakuba, gdzie odprawiona została msza w intencji Ojczyzny. Po mszy jej uczestnicy przeszli pod Pomnik Nieznanego Żołnierza, gdzie złożono kwiaty. Dzisiaj także w strzelnicy KPP przy ulicy Szczepanowskiej odbyły się zawody strzeleckie. O godzinie 17.00 piknik majowy, w RCKB było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, był także żurek galicyjski. Na koniec 6 maja w RCKB odbędzie się koncert wiedeński, w czasie którego zaprezentowane zostaną największe przeboje Johanna Straussa, impreza będzie biletowana.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr042018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .