Praca społeczna za zabicie kota
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 05 kwietnia 2017 19:13

Na 10 miesięcy prac społecznych oraz półtora tysiąca złotych kary na rzecz Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami został skazany 23.letnie mieszkaniec powiatu brzeskiego. Były zawodnik MMA zabił kota. Groziła mu kara pobawienia wolności, co sugerowali przedstawiciele organizacji zajmujących się opieka nad zwierzakami, ale Sąd Rejonowy w Brzesku uwzględnił fakt, że młodzieniec został sprowokowany przez ojca.


Kilka miesięcy temu podczas awantury z ojcem kilkukrotnie uderzył kotem o samochodowe lusterko, zwierzę nie przeżyło. – Oskarżony już odjeżdżał samochodem, ale wtedy ojciec zaczął go wyzywać. Dążył do eskalacji sytuacji. Wskazane okoliczności musiały przełożyć się na wymiar kary. Z jednej strony dopuścił się czynu, który trudno racjonalnie wytłumaczyć, a tym bardziej usprawiedliwić. Z drugiej strony nie można go uznać za bezdusznego mordercę - na którego został wykreowany przez opinię publiczną i niektóre media – napisał w uzasadnieniu sąd.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr042018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .