Jadowniki. O pożarach wiedzą wszystko…
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 16 marca 2017 22:05

Niedawno, w Zespole Szkół w Jadownikach odbyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Jego organizatorem od lat jest Marian Czarnik – prezes oddziału Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Brzesku.  W konkursowych zmaganiach brali udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów. Poziom konkursu stał na bardzo wysokim poziomie, dzieci i młodzież mają dużą wiedzę o ochronie pożarowej i zabezpieczeniach przeciwpożarowych. Zwycięzcy konkursu reprezentować będą gminę na olimpiadzie powiatowej, która odbędzie się w siedzibie komendy Państwowej Straży Pożarnej – mówi Marian Czarnik.


Uczestnicy konkursu rywalizowali w dwóch grupach wiekowych – szkoły podstawowe i gimnazja. Zwycięzcami w pierwszej z nich najlepsi okazali się: Barbara Musiał – PSP Mokrzyska, Dominika Cholewa – PSP Mokrzyska i Patryk Kochański – PSP Jasień. Spośród gimnazjalistów trzy pierwsze miejsca wywalczyli: Katarzyna Ręczak – PD nr 1, Weronika Podleś – ZS w Jadownikach i Kinga Mendlewska – ZS w Jadownikach. Nagrody i dyplomy dla zwycięzców ufundował burmistrz Grzegorz Wawryka. Rolę przewodniczącego jury pełnił Jacek Ryncarz z PSP Brzesko, pytania konkursowe ułożył Adam Cebula – komendant gminnego ZOSP.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr042018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .