Okocimianki świętowały Dzień Kobiet
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 14 marca 2017 14:08

Sześćdziesiąt pań przybyło na spotkanie w Okocimiu z okazji Święta Kobiet. Rolę gospodyń uroczystości pełniły- sołtyska Dorota Zydroń oraz panie z rady sołeckiej. Sala domu ludowego zapełniła się jak każdego roku do ostatniego miejsca. Wspaniałe wypieki, ciasta i torty domowego wyrobu oraz piękna zastawa dopełniły wystroju stołów. Przybyły na uroczystość burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, sołtyska Dorota Zydroń oraz radny Franciszek Brzyk złożyli paniom życzenia oraz wręczyli śpiewniki z pieśniami biesiadnymi, które w tym roku zastąpiły zwyczajowe laurki. W Okocimiu tytułami i statuetkami Siłaczek zostały nagrodzone panie:

Agata Oleksy – od wielu lat aktywnie uczestniczy w pracach rady sołeckie, jest członkiem Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Okocimskiej, gdzie już drugą kadencję pełni funkcję sekretarza zarządu, aktywnie wspiera działalność szkoły, włączając się w inicjatywy podejmowane przez radę rodziców. Od kilku lat zaangażowana jest w działalność Hospicjum dla Dzieci Alma Spei.

Maria Spędzia – emerytowany pedagog, jako nauczyciel i wychowawca zajmowała się nie tylko nauczaniem historii i muzyki. Prowadziła również chór szkolny oraz była opiekunem drużyny harcerskiej. Przygotowywała swoich wychowanków do konkursów przedmiotowych a przez kilka lat była opiekunem zespołu instrumentalnego „Sami swoi”. Jest członkiem grupy „Okocanki”, udziela się również w Akcji Katolickiej.

Halina Zydroń – ma za sobą 35 lat pracy zawodowej w PZGS Brzesko, nie stroniła od uczestnictwach w pracach rady rodziców, czy to w przedszkolu, czy w szkole. Zawsze przyjazna i uśmiechnięta, otwarta na problemy innych ludzi, swoją aktywność życiową uzupełnia angażując się w działania Akcji Katolickiej oraz zasiadając jako przedstawicielka Okocimia w powołanej niedawno Radzie Seniorów gminy Brzesko.

-Wszystko co piękne szybko się kończy- tymi słowami Krzysztof Bigaj zakończył spotkanie z paniami w Okocimiu , które było ostatnim z cyklu dziesięciu jakie zorganizowano w gminie z okazji tegorocznego Święta Kobiet.

(pr_


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr042018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .