Uszew. Trzynaście litrów daru
WYDARZENIA - Gnojnik
wtorek, 28 lutego 2017 01:00

W Domu Strażaka w Uszwi odbyła się kolejna - 4 już akcja krwiodawstwa. Jej organizatorem była miejscowa OSP KSRG Uszew wraz z Zarządem Gminnym ZOSP RP. Dawcy, jak zawsze, nie zawiedli. Akcję poboru krwi prowadził zespół wyjazdowy z Oddziału Terenowego w Bochni Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Krew była pobierana w godzinach od 9 do 13. Spośród 34 osób chętnych do oddania krwi, po selekcji zakwalifikowanych jednak zostało finalnie 29 dawców, co daję łącznie ponad 13 litrów krwi (29 x 450ml). Przypomnijmy, że podczas akcji pobierane jest 450 ml tego cennego daru.


Wśród dawców znaleźli się przede wszystkim strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Uszwi (8 druhów) oraz OSP Gosprzydowa (5 osób), którzy systematycznie wspierają takie akcje. Dawcami byli również mieszkańcy Uszwi oraz honorowi dawcy z powiatu brzeskiego. To już czwarta akcja krwiodawstwa, jaka została zorganizowana w uszewskiej remizie. Podkreślić należy, że łączna ilość dawców we wszystkich edycjach akcji przekroczyła magiczną liczbę „100” osób - krew oddało 115 osób, co daje  łącznie 51,75 l krwi. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za podarowanie cząstki siebie osobom potrzebującym. Kolejna akcja krwiodawstwa została zaplanowana na wrzesień 2017 roku – mówi druh Wojciech Kukla  z OSP KSRG Uszew.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr032019

plus032019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .