Brzesko. Adam Smolucha dyrektorem szpitala
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 13 lutego 2017 21:49

Zarząd powiatu brzeskiego nie będzie rozpisywał konkursu, przynajmniej na razie, na stanowisko dyrektora szpitala. Wakat powstał z dniem 1 lutego, kiedy okazało się że wieloletnia szefowa placówki, poseł Józefa Szczurek – Żelazko, została wiceministrem zdrowia. Adam Smołucha przez wiele lat był dyrektorem do spraw lecznictwa. Kiedy jesienią 2015 roku, dyrektor Józefa Szczurek – Żelazko została posłem, przejął część jej obowiązków. Decyzja zarządu powiatu jest ze wszech miar słuszna – oceniają w szpitalu.  Przez pół roku funkcję dyrektora brzeskiego SP ZOZ będzie zatem pełnił Adam Smołucha. Jest także ordynatorem oddziału geriatrii, pełni funkcję miejskiego radnego.

- Zastanawiałem się nad ta propozycją. Ostatecznie zdecydowałem się objąć to stanowisko. Tym bardziej, że przekonywała mnie to tego zarówno pani minister, moja poprzedniczka Józefa Szczurek – Żelazko, jak i władze powiatu brzeskiego. Liczę na wsparcie załogi, jestem przekonany, że podołamy wyzwaniom – mówi naszej redakcji dyrektor Adam Smolucha. Samorządowcy powiatu brzeskiego chwalą decyzję zarządu. – To dobry specjalista, dał się poznać jako sprawny dyrektor ds. lecznictwa, na pewno sprawdzi się jako menadżer – oceniają zgodnie radni powiatu brzeskiego.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

db2018plakat

pr0502018b

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .