Brzesko. O Muszlę świętego Jakuba
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 12 lutego 2017 00:00

Takiego koncertu kolęd Brzesko nie pamięta. W sumie kilkaset osób uczestniczyło w Powiatowym Konkursie  Kolęd i Pastorałek „O muszlę św. Jakuba", który odbył się w Brzesku. Tym razem uczestnicy zmagań skorzystali z Regionalnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego, gdzie odbyło się spotkanie. W konkursie wzięły udział przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści oraz młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorami byli: Parafia NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w  Brzesku, Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miejski w Brzesku. Jurorzy XII Powiatowego Konkursu Kolęd i pastorałek „O muszlę św. Jakuba – Brzesko 2017” w składzie: Marcelina Gawron – przewodnicząca, Mikołaj Budniak oraz Marek Pawełek po wysłuchaniu 51 wykonawców (w tym solistów, zespołów, schol), postanowiło przyznać Grand PRIX XII Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek „O Muszlę św. Jakuba – Brzesko 2017” zespołowi:  KILKA SÓW. Jury zwróciło uwagę na poziom zaprezentowany przez rodzinny zespół. Na poziom ten składają się niebanalne aranże utworów, muzykalność oraz relacje zachodzące między członkami zespołu muzycznego w trakcie wykonywania kolęd. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom XII Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek za przygotowanie programu zaprezentowanego podczas przesłuchania. Wszystkim należą się słowa uznania i szacunku za ich pracę.


Nie zapominając o ogromie pracy Opiekunów pragniemy podziękować im za przygotowanie podopiecznych oraz propagowanie muzykowania wśród młodego pokolenia.
Jury wyraża słowa uznania i podziękowania dla ks. dziekana Józefa Drabika za patronat nad Konkursem i za stworzenie w parafii św. Jakuba tradycji, w której dzieci i młodzież mają możliwość rozwijania swoich talentów muzycznych. Słowa podziękowania kierujemy również do Przedstawicieli władz miasta i powiatu Brzesko oraz wszystkim sponsorom za włączenie się w organizację konkursu. Jurorzy pragną także wyrazić swoje uznanie dla ks. Jacka Walczyka - dyrektora tego Konkursu - za zorganizowanie przeglądu oraz sprawne jego przeprowadzenie tym samym życzymy wszystkim organizatorom i uczestnikom Festiwalu wytrwałej i owocnej pracy.

(mir)

Laureaci

Przedszkolaki:
Serduszka Faustynki “Gwiazdy tańczyły”
II.Przyjaciele Jezuska “ Śliczna Panienka jako jutrzenka”
III.Przedszkolne Nutki “ Już blisko kolęda”
Dzieci młodsze 1-3
Kinga Świerczek “ Małe Aniołki”
Maria Skirło “ Któż o tej dobie”
III. Martyna Mendel “ Pójdzmy wszyscy do stajenki”
 
Dzieci młodsze 4-6:
Aleksandra Dzieńska “ Z narodzenia Pana”
Jakub Pacura “ Gwiazdo świeć, kolędo leć”
III. Dominika Kraj “ Aniołeczki ”
WYROŻNIENIE: Toboła Emilia
 
Zespoły 4-6:
Nie przyznano.
6+1 “ Dzisiaj w Betlejem”
III. Duet: Kuta Julia & Milena “ Pierwsza gwiazda”
Gimnazjum - soliści:
Marmol Agnieszka “Szara kolęda”
Patulska Zuzanna “ Tam się rodzi nowy Bóg”
III. Mikołajek Maria “ Idzie kolęda”
WYROZNIENIE: Gorczyca Hanna
Gimnazjum - zespoły:
Ze względu na wysoki poziom zaprezentowany przez pierwszą grupę nagrody drugiej nie przyznano.
lI. Chór PG “ Anioł Betlejemski”
III. Discantus PG “ Gdy się Chrystus rodzi”
WYRÓŻNIENIE: Duet: Ola & Ewa DPS Brzesko
 
Ponagimnazjalne - soliści:
W odniesieniu do poziomu młodszej kategorii miejsca I nie przyznano.
Zgraja Damian “ Z narodzenia Pana”
III. Grabarz Ewa  “ Lulajże Jezuniu”
WYROZNIENIE: Motak Sylwia
 
Ponadgimnazjalne - zespoły:
Chór PSM “ Hola, hola pasterze z pola”
Bliżej Nieba “ Gdy się Chrystus rodzi”
Duet: Kraj Julia & Pacura Aleksandra “ Pierwsza gwiazda”


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr042018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .