Brzesko. Jeżdżę z głową…
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 07 lutego 2017 23:06

Dwa samorządy: Gmina Brzesko i Urząd Marszałkowski finansowały projekt „ Jeżdżę z głową”, dzięki niemu pięćdziesięciu uczniów brzeskich szkół podstawowych przeszło szkolenie z zakresu jazdy na nartach. Program realizowany był od 14 do 28 stycznia.
Dla każdego uczestnika przewidziano szkolenie w wymiarze 20 zajęć (60-minutowych) podczas pięciu wyjazdów weekendowych. Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na pięć grup szkoleniowych, po 10 osób każda. Każda grupa posiadała własnego instruktora i osobę jeżdżącą na nartach, która pomagała instruktorowi. Szkolenie na stoku rozpoczynało się o godz. 9.00 i trwało cztery godziny. Podczas szkolenia dzieci poznały technikę bezpiecznego poruszania się na nartach po stoku narciarskim, jak również korzystania z wyciągów narciarskich. Szkolenie było przeprowadzone zgodnie z Programem Nauczania Narciarstwa SITN PZN oraz Programem Nauczania Narciarstwa Dzieci SITN PZN.


Projekt przyczynił się do poprawy kondycji i podniesienia ogólnej sprawności fizycznej 50-ciu uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Brzesko, promocji aktywności fizycznej oraz profilaktyki zdrowotnej wśród dzieci, zachęcenia młodzieży do aktywnych form spędzania wolnego czasu, m.in. na stokach narciarskich. Realizacja projektu kosztowała 32.743 złote, dotacja Województwa Małopolskiego wynosiła 10.100 złotych, wpłaty rodziców – 5.000 złotych, wkład własny gminy – 17.643 złote.
(Pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr042018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .