Józefa Szczurek - Żelazko odebrała nominację
WYDARZENIA - Przegląd Parlamentarny
środa, 25 stycznia 2017 15:40

aDSC 4408Przed kilkunastoma minutami premier Beata Szydło powołała na stanowisko wiceministra zdrowia poseł Józefę Szczurek- Żelazko. Funkcje obejmie 1 lutego. Będzie wspierała ministra Konstantego Radziwiłła w dziele reformy systemowej służby zdrowia w Polsce. Poseł Józefa Szczurek – Żelazko od ponad 30 lat związana jest ze służbą zdrowia. Pracowała jako pielęgniarka, odpowiadała w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu za służbę zdrowia, Od kilkunastu lat kieruje szpitalem powiatowym w Brzesku. W tym czasie placówka przeszła gruntowną restrukturyzację.

jszczmin2W latach 2010 – 2015 była radną sejmiku samorządowego województwa małopolskiego. W październiku 2015 roku, z wynikiem blisko 15 tysięcy głosów, została posłem na Sejm RP. Reprezentuje tarnowski okręg wyborczy. – To dla mnie wielkie wyzwanie. Nie ukrywam, że wiąże się z tym pewne obawy, ale każdy kto zdecydował się na udział w życiu samorządowym i politycznym, powinien brać na siebie nowe obowiązki.  Dziękuję Pani Premier Beacie Szydło, Panu Ministrowi Zdrowia Konstantemu Radziwiłłowi za zaufanie – mówiła zaraz po objęciu nominacji, naszej redakcji nowa wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko.

(mir)


Komentarze (2)

Pseudonim : Krzysztof Ojczyk 25 styczeń 2017 15:17
Gratulacje )
Pseudonim : Kleofas 25 styczeń 2017 23:34
Gratulacje!!!

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr122018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .