Czchów. Gmina wspiera obywateli
WYDARZENIA - Czchów
piątek, 13 stycznia 2017 19:51

E - usługi wielkim krokiem wkroczyły  w nasze codzienne życie. Jakkolwiek dlatego nam jeszcze do takich krajów rozwiniętych jak chociażby Wielka Brytania, ale z roku na rok zakres spraw i urzędów, w których można coś załatwić za pomocą Internetu jest większy. W dobie cyfryzacji niezbędne jest podejmowanie działań, które umożliwią mieszkańcom gminy zdobywanie nowych umiejętności w tej sferze, bez których coraz częściej  trudno wyobrazić sobie codzienne życie" - Marek Chudoba Burmistrz Czchowa.

Dlatego Gmina Czchów w partnerstwie z Fundacją Aktywizacja z Warszawy przystępuje do realizacji projektu pn.: "e-Mocni: Cyfrowe umiejętności realne korzyści". Celem przedsięwzięcia będzie prowadzenie działań szkoleniowo-edukacyjnych w zakresie umiejętności cyfrowych, co pozwoli na ich wykorzystanie w codziennym życiu i zachęci do zdobywania kolejnych kompetencji.  W ramach wykonanej przez Urząd Miejski w Czchowie lokalnej diagnozy zasobów i potrzeb wskazano grupy docelowe objętych wsparciem oraz szacunkowe liczby beneficjentów. Projekt kierowany będzie do następujących grup: osoby starsze powyżej 65 roku życia, osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, osoby niepełnosprawne i osoby o wykształceniu niedopasowanym do potrzeb rynku pracy. Szacuje się, że z realizowanych działań skorzysta na poziomie gminy ok. 160 osób. Zajęcia odbywać się będą w oparciu o sale komputerowe Szkół Podstawowych. Zgodnie z harmonogramem pierwsze zajęcia zostaną uruchomione w maju 2017 roku – wyjaśnia naszej redakcji burmistrz Marek Chudoba.
(mir)Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr022020

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .