Czchów. Biuro poselskie już działa
WYDARZENIA - Czchów
wtorek, 10 stycznia 2017 00:02

biuropisczchowBędzie czynne dwa razy w tygodniu, ale jeśli zajdzie taka potrzeba, znacznie częściej. Swoje dyżury, przynajmniej raz na dwa tygodnie, zapowiedziała tutaj poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Od dzisiaj, przy czchowskim Rynku (kamienica Rynek 8), działa Biuro Poselskie Poseł na Sejm RP, Józefy Szczurek – Żelazko (parlamentarzystki z Prawa i Sprawiedliwości. – Moje biuro będzie czynne w poniedziałki, w godzinach od 11 do 14 oraz w czwartki od 14 do 16. Zapraszam mieszkańców gminy Czchów, ale także gmin sąsiednich: Iwkowej, Gnojnika czy Zakliczyna – dodaje poseł Józefa Szczurek – Żelazko.

Podczas dzisiejszej uroczystości otwarcia biura nie zabrakło działaczy i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, ale także przedstawicieli lokalnego samorządu. Obecni byli m.in. burmistrz  Marek Chudoba, wiceburmistrz Tadeusz Płachta, przewodniczący Rady Miejskiej Włodzimierz Rabiasz, były burmistrz Roman Olchowa, wieloletni radny powiatu brzeskiego, Tadeusz Kanownik. – Wiem ile spraw, ile problemów jest w takich małych społecznościach. Spotykam się z nimi na co dzień, w biurze w Brzesku czy Bochni. Pojawiają się tam także mieszkańcy południa powiatu brzeskiego. Chcę być blisko was, blisko ludzkich spraw i problemów – mówiła podczas otwarcia biura poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Deklarowała pomoc samorządowi gminnemu. – Wiem, że burmistrz Marek Chudoba ma wydeptane ścieżki w powiecie i województwie, a ja – jeśli będzie taka potrzeba i wola władz miejskich – pomogę w instytucjach centralnych – zapewniała poseł Józefa Szczurek – Żelazko.

Burmistrz Marek Chudoba podkreślał, że to historyczny moment w dziejach gminy. – Po raz pierwszy mamy swoje biuro poselskie. Za to dziękuję w imieniu lokalnej społeczności, bo naszym wspólnym celem, bez względu na poglądy polityczne, jest pomoc mieszkańcom, służba naszym wyborcom – podkreślał burmistrz Chudoba, który na ręce poseł Józefy Szczurek – Żelazko przekazał okolicznościowy adres.

Szef biura Krzysztof Szot tłumaczył, że biuro ma być pośrednikiem pomiędzy mieszkańcami, a posłem i parlamentem. Na potrzebę współpracy i dialogu wskazywał były gospodarz gminy Roman Olchowa. Samorządowcy dopytywali m.in. o reformę edukacji i zasady finansowania oświaty, reformę służby zdrowia (więcej o planach rządu na ten temat w rozmowie z poseł Józefa Szczurek – Żelazko, niebawem na naszym portalu).


(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr022020

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .