Brzesko. Samorządowy opłatek
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 09 stycznia 2017 23:33

Samorządowcy z powiatu brzeskiego spotkali się na tradycyjnym opłatku. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku, gospodarzami byli burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka, przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Ojczyk, starosta brzeski Andrzej Potępa oraz przewodniczący rady Powiatu Brzeskiego, Kazimierz Brzyk. W gronie gości znaleźli się poseł na Sejm RP, Józefa Szczurek – Żelazko, wicestarosta brzeski Ryszard Ożóg, wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski, burmistrz Czchowa, Marek Chudoba, komendant powiatowy policji, komendant powiatowy straży pożarnej, dyrektorzy miejskich i gminnych instytucji oraz szefowie samorządu Czchowa: Włodzimierz Rabiasz i Gnojnika, Janusz Zych. Nie zabrakło przedstawicieli duchowieństwa na czele z księdzem prałatem Józefem Drabikiem.

Podczas spotkania starosta brzeski podkreślał, że współpraca pomiędzy samorządami układa się doskonale. Wspominał, że ostatni rok należy uznać za udany. – Podobnie rzecz się ma z tym rokiem: zakres planów inwestycyjnych jest spory, a większość prac kumuluje się przy rozwoju infrastruktury drogowej – dodał starosta Potępa. O licznych sukcesach gminy wspominał burmistrz Brzeska. – Za to wszystko pragnę serdecznie podziękować radnym miejskim, z którymi współpraca układa się bardzo dobrze. Wszystkim dziękuję za inicjatywy, nawet jeśli różnimy się poglądami, to potrafimy wypracować consensus – mówił Grzegorz Wawryka. O potrzebie „przebaczania” mówił przewodniczący Rady Powiatu Brzeskiego, Kazimierz Brzyk, zaś szef samorządu gminnego nawoływała do dialogi, dziękował za owocną współpracę. Wszyscy życzyli zebranym jeszcze lepszego roku, jak poprzedni. Do tych serdeczności dołączył ksiądz Józef Drabik i poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Pani poseł przypomniała, że rok 2016, był rokiem wielu inicjatyw parlamentu i rządu Prawa i Sprawiedliwości, związanych z rodziną. – 500+, mieszkanie+, leki dla seniorów, podniesienie najniższej pensji i najniższych emerytur, są tego najlepszymi przykładami – dodała poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Nie zabrakło krótkiej części artystycznej oraz łamania się opłatkiem i śpiewu polskich kolęd.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .