Udany rok pływaka
SPORT - Aktualności
wtorek, 03 stycznia 2017 23:27

To był dobry rok dla Wojtka Wojdaka. Pochodzący z Maszkienic odniósł w ubiegły weekend ogromny sukces sportowy. 20‑latek zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Pływaniu na krótkim basenie, które odbywały się w kanadyjskim Windsor. Jest to pierwszy medal zawodnika w seniorskiej imprezie międzynarodowej. Próbkę swoich możliwości Wojtek pokazał już w ubiegłym tygodniu, podczas wyścigu na dystansie 400 metrów stylem dowolnym. Polak zajął wtedy czwarte miejsce, a do medalu zabrakło mu zaledwie 0,25 sekundy. Wynik ten udało się zawodnikowi jeszcze poprawić na swoim ulubionym dystansie 1500 metrów (stylem dowolnym), gdzie zdobył trzecie miejsce. Czasem 14.25,37 sportowiec ustanowił rekord życiowy. Oprócz Wojciecha Wojdaka, medal do kraju przywiózł również Radosław Kawęcki, który był bezkonkurencyjny na dystansie 200 m grzbietem. Naszym medalistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. – Naszemu Rodaki serdecznie gratuluje sukcesów, dziękuję za to, że jest doskonałym ambasadorem naszej gminy i powiatu – mówi Wiesław Kozłowski, wójt gminy Dębno.