Brzesko. Trzydniowe święto niepodległości
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 07 listopada 2016 21:58

Przez trzy dni mieszkańcy Brzeska będą świętowali kolejną rocznicę niepodległości. – Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku zwracam się do wszystkich o udekorowanie domów flagami. Niech biało – czerwony symbol naszej flagi narodowej, będzie podkreśleniem naszej dumy z Ojczyzny, podkreśleniem patriotyzmu, a przede wszystkim oznaką naszej czci i pamięci o wszystkich, którzy oddali życie lub zdrowie, by walczyć o wolną, niepodległą i suwerenną Polskę. Niech flagi zawisną na domach, instytucjach, firmach. Zapraszam także na nasze miejskie uroczystości z okazji 11 listopada. Wspólne świętowanie niech będzie symbolem naszej jedności narodowej i dumy z Ojczyzny – apeluje burmistrz Grzegorz Wawryka. Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, przewodniczący brzeskiej Rady Miejskiej Krzysztof Ojczyk oraz radni zapraszają mieszkańców na uroczyste obchody Święta Niepodległości. Święto obchodzone będzie od 10 do 12 listopada, organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w uroczystościach.

(mir)

Program:

10 listopada w krytej pływalni odbędą się XIV Zawody Pływackie, rozgrywane będą w kilku kategoriach wiekowych, ich początek zaplanowano na godzinę 16.00. Dwie godziny później w kościele pod wezwaniem świętego Jakuba wystawiony zostanie program patriotyczno-religijny „Pociąg do wolności” przygotowany przez nauczycieli i uczniów z gimnazjum nr 1 z Brzeska.

11 listopada o godzinie 10.00 przed budynkiem Urzędu Miejskiego odbędzie się zbiórka pocztów sztandarowych i delegacji, które przejdą następnie do kościoła świętego Jakuba, w którym odbędzie się msza w intencji ojczyzny. Po mszy, pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza uczestnicy mszy złożą kwiaty. Na godzinę 15.00 zaplanowano zawody strzeleckie, które rozegrane zostaną w strzelnicy KPP, przy ulicy Szczepanowskiej 53. O godzinie 16.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym rozpocznie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany „Cud ogrodzenia Rzeczypospolitej”. Pół godziny później rozpocznie się koncert zespołu Contra Mundum.


Komentarze (1)

Pseudonim : Damian 10 listopad 2016 19:10
"12 listopada, o godzinie 17.00 w RCK-B odbędzie się wykład prof. Tomasza Panfila (KUL) zatytułowany „Cud ogrodzenia Rzeczypospolitej”."
Jak i kto ogrodził Rzeczpospolitą?

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr042018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .