Premier Beata Szydło i prezes Jarosław Kaczyński u Witosa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 03 listopada 2016 21:54

Premier Beata Szydło, prezes Prawa i Sprawiedliwości, a zarazem były premier Jarosław Kaczyński, minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, szefowie innych resortów, przedstawiciele agend rządowych odpowiedzialnych za szeroko rozumiany rozwój wsi i rolnictwa w Polsce, co najmniej czterdziestu parlamentarzystów (posłów i senatorów)chadecji, liczna delegacja Niezależnego Samorządnego Związku  Zawodowego Solidarność RI, samorządowcy trzech szczebli (wojewódzkich, powiatowych i gminnych), pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencji Rynku Rolnego, Ośrodków Doradztwa Rolniczego, a także spora grupa rolników, zapowiedziało swój udział w inauguracji nowego programu rolnego rządzącej partii. Gospodarzem spotkania będą dwie podtarnowskie gminy: Wierzchosławice i Wojnicz. Wielki najazd działaczy Prawa i Sprawiedliwości zaplanowano na niedzielę, 13 listopada 2016 roku.

Pierwsza część uroczystości odbędzie się w Wierzchosławicach: rodzinnej gminie Wincentego Witosa, trzykrotnego premiera RP i wielkiego obrońcy polskiej wsi. Tutaj zaplanowano mszę świętą w intencji twórcy ruchu ludowego (początek nabożeństwa, godzina 12.30 w kościele parafialnym w Wierzchosławicach – 13 listopada 2016 roku). Podczas oficjalnej części pobytu w Wierzchosławicach, zaplanowano także złożenie kwiatów na grobie Wincentego Witosa: w kaplicy, która mieści się na tamtejszym cmentarzu. Natomiast o godzinie 14, zaplanowano oficjalną prezentację nowego programu rolnego: z udziałem premier Beaty Szydło, prezesa Jarosława Kaczyńskiego, ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. Ta część uroczystości odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wojniczu. W sumie spodziewanych jest kilkuset gości: w tym wielu rolników z całej Polski.
(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

db2018plakat

pr0502018b

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .