Brzesko. Miasto pod wodą
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 31 maja 2016 18:58

zalanieogordekPotężne oberwanie chmury poszło niedawno nad Brzeskiem. Potężna nawałnica sprawiła, że doszło do lokalnych podstopień. Woda wlała się do piwnic i garaży, położonych poniżej terenu. Zalała nie tylko piwnice domów jednorodzinnych, ale także bloków, chociażby tych w sąsiedztwie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Ucierpieli właściciele domów i mieszkańcy bloków z kilku ulic: m.in. Perłowe, Uczestników Ruchu Oporu, Osiedlowej, 11 listopada czy Wojska Polskiego. Zalane są także piwnice i garaże przy kilku ulicach w pobliskim Jasieniu. Bodaj najbardziej woda dała się we znaki właścicielom domów przy ulicy Warszawskiej.

ogrodekwod2Jak nam relacjonuje Piotr Słowiak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku obecnie trwa wypompowanie wody. W akcji ratowania mienia mieszkańców miasta i gminy biorą udział zarówno strażacy z KP PSP, jak też ochotnicy i mieszkańcy. – Usuwanie skutków nawałnicy potrwa jeszcze kilka godzin. Staramy się jak najszybciej wypompować wodę. Póki co akcja ratunkowa trwa bardzo sprawnie. Miejmy nadzieję, że dzisiaj nas już aura oszczędzi - mówi nam Piotr Słowiak. Burmistrz Grzegorz Wawryka zapewnia, że służby Obrony Cywilnej działają bardzo sprawnie. – Mam nadzieje, że straty nie będą duże, oczywiście o tym będziemy mogli coś więcej powiedzieć po wypompowaniu wody - mówi naszej redakcji. Wiadomo, że woda zalała co najmniej kilkadziesiąt piwnic i garaży. Oberwanie chmury narobiło także sporo szkód w przydomowych ogrodach i sadach.

(mir)

 

Brzesko zalane. Macie zdjęcia? Wysyłajcie!

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr042018

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .