Brzesko. Jednogłośnie dla burmistrza
WYDARZENIA - Relacje TV
środa, 10 czerwca 2015 22:15

Wszyscy radni Rady Miejskiej w Brzesku uznali, że ubiegłoroczny budżet gminy został wykonany zgodnie z zasadami prawa. Jednogłośnie udzielili burmistrzowi Grzegorzowi Wawryce absolutorium. – Bardzo cieszy mnie postawa radnych. Jakkolwiek samo wykonanie budżetu to sprawa miasta, to jednak poprzez uchwały, radni maja ogromny wpływ na to co dzieje się w mieście i gminie. Po raz kolejni radni udowodnili, że potrafią wznieść się ponad wszelkie i podziały i głosować zgodnie z sumieniem.Za te postawę wszystkim serdecznie dziękuję - mówił burmistrz Grzegorz Wawryka. Przed podjęciem uchwały: radni zapoznali się z dwie opiniami.  Pozytywną opinię w sprawie wykonania ubiegłorocznego budżetu przedstawiła przewodnicząca komisji rewizyjnej Barbara Borowiecka. -Dokonując analizy ubiegłorocznego budżetu stwierdzono, że sprawozdania finansowe zostały sporządzone na podstawie prawidłowo prowadzonych ksiąg rachunkowych. Sprawozdania zostały sporządzone zgodnie z zasadami określonymi w ustawie o rachunkowości i przedstawiają rzetelnie i jasno wszystkie istotne informacje – mówiła w czasie sesji Barbara Borowiecka.

Podobną opinię wyraziła Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie, która uznała, że budżet wykonano zgodnie z prawidłami prawa budżetowego i samorządowego. Przypomnijmy, że ubiegłoroczne dochody gminy Brzesko zostały wykonane na kwotę blisko 98 milionów złotych, czyli w 99,8 procenta w stosunku do zaplanowanych. Wydatki zrealizowane zostały na poziomie 98 milionów, czyli w 97,2 procenta założonego planu. -Dziękuję radnym za przyjęcie sprawozdania i jednomyślność w czasie glosowania – mówi burmistrz Grzegorz Wawryka. -Wykonanie budżetu nie jest jedynie moją zasługą, dziękuję swoim współpracownikom, dziękuję także radnym za dobrą współpracę, która owocuje uchwałami, których głównym celem jest rozwój gminy. Burmistrz przypomniał najważniejsze inwestycje zrealizowane w tamtym roku: wspomniał nie tylko budowę Orlików, remonty dróg, chodników, ale także wielomilionowe nakłady związane z rozbudowa, sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Podkreślał, że gmina przygotowuje się do absorpcji  środków unijnych z nowego budżetu.  – Mamy bardzo  ambitne plany, do roku 2020 chcemy pozyskać kilkadziesiąt milionów złotych zarówno ze środków Wspólnoty Europejskiej, jak i krajowych – zapewniał burmistrz Wawryka. 

(mir)

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.


Komentarze (2)

Pseudonim : vezradny... 11 czerwiec 2015 18:58
Oczywiscie... Bedziecie pozyskiwac tak jak do tej pory w liderze. Przypomnicie sobie jak już wszyscy zgarną kasę. P. S. Kdaencja jest do 2018 r.
Pseudonim : tank 12 czerwiec 2015 18:00
Pan Wawryka to najlepszy gospodarz jaki mógł przydarzyć się Brzesku. Człowiek całkowicie oddany Gminie i ludziom. Oczywiście są psy, które ujadają ( nawet nie psy co kwaśne buraki ), ale na nich już nikt nie zwraca uwagi, a miasto pędzi do przodu. Dziękujemy Panie Burmistrzu.

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

pr072019

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .